KENT SOKAK

Kaleiçi esnafı Ankara katliamının yasını tutuyor

Antalya Sokakları – 10 Ekim’de Barış için Türkiye’nin bir çok kentinden Ankara’ya gidip bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin acısı tüm ülkeyi sardı. Bugün ve yarın iş yerlerinde genel greve gidilirken, lise ve üniversitelerde okullar boykot ediliyor. Antalya’da da Kaleiçi esnaflarından bazıları, yaşanan katliamından ardından kepenk kapatma kararı aldı. Mekanlardaki canlı müzik etkinlikleri iptal edildi.

Antalya Kaleiçi Derneği Başkanı Fikret Çağlayan’ın Antalya Sokaklarına yaptığı açıklama şöyle: “Herkes kişisel bir karar aldı. Biz de buna bir tepki, göstermek istedik. Müziklerimizi kapattık. Pazar akşam anca toparlanabildik. Sivil inisiyatif çağrısı da varmış biz de 1 gün olarak dükkan kapatma kararı aldık. İki gün kapatacak olan arkadaşlarımız da var.

“Bu topraklarda kanın durmasını istedik. İnsanlar ölüyor. Artık kimse ölmesin diyoruz. Yaşananların ardından elimizden ne gelir diye düşündük. Cumartesi ve Pazar günleri mekanlarımızda müzikleri kapattık. Programları iptal ettik. Bugün ise mekanlarımızı açmayacağız. Acımız çok büyük”.

Benzer Yazılar