SOKAK

Katliamın ardından hayatı durduran Alanyalılar greve çıktı

ALANYA (Antalya Sokakları) – Ankara’da yaşanan katliamın ardından meslek örgütleri, emek ve demokrasi güçleri iki gün sürecek grev kararı aldı. Alanya’da da katliamın ardından hayatı durduruyoruz diyerek greve katılan yüzlerce kişi alandaydı.

Bugün Alanya’da PTT önünde toplanan yüzlerce kişi, Ankara katliamının acısını grevlerine ortak etti. Grev kararı alan işçiler, okullarını boykot eden öğretmenler, öğrenciler PTT önünde toplanıp basın açıklaması yaptı.

“KİMSE BİZE BU KATLİAMIN FAİLİ MEÇHUL OLDUĞUNU SÖYLEMESİN”

Alanya Eğitim- SEN Şubesi adına Firuzan Ayvardı Akar’ın okuduğu açıklamada, “Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız ve İsyandayız! Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs’ta Adana ve Mersin’deki, 5 Haziran’da Diyarbakır’daki, 20 Temmuz’da Suruçtaki patlamalardan tanıyoruz; “aynı seriden” olduğunu biliyoruz” ifadelerine yer verildi.
IMG-20151012-WA0008
“KATİLLERİ TANIYORUZ”

“Katilleri tanıyoruz. Katiller; diktatörlük hevesleri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kalanlardır. Katiller; 400 vekil alamadıkları için ülkeyi iç savaşa sürükleyenlerdir. Katiller; yarattıkları terör ve dehşetin korkusuyla 1 Kasım seçimlerinden galip çıkmaya çalışanlardır” sözleriyle siyasal iktidarın sorumluluğuna vurgu yapıldı.

“BARIŞI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Amaçlarını biliyoruz. Amaçları; bizi korkutarak, bizi yıldırarak, bizi sindirerek on üç yıllık zulüm ve hırsızlık düzenlerini sürdürmeye çalışmaktır. Amaçları; Gezi İsyanı’ndan bu yana diktatörlüğe karşı direnen milyonlarca yurttaşın iradesini kırmaktır. Amaçları; halkın iradesine rağmen KaçAK Saray’daki iktidarlarını devam ettirmeye çalışmaktır. Emek, Barış ve Demokrasi Mitingimiz kana bulayanlara sesleniyoruz: bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz! bizi korkutmaya, bizi yıldırmaya, bizi sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve affetmeyeceğiz ” denildi.

CENAZE TÖRENİNE ÇAĞRI
Basın açıklamasının ardından, hayatlarını kaybeden Tevik Dalgıç ve Sevim Şinik’in cenazelerinin ikindi namazındaki cenaze törenlerine çağrı yapıldı. Verilen bilgiye göre
Saat:16’da Alanya Belediye Mezarlığı’ndan alınıp Cikcilli mezarlığına defnedilecek. Yarın ise saat 17:00’de postane önünde toplanıp Atatürk Anıtı’nda basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Benzer Yazılar