SOKAK

Kart okuma cihazı olmayan otobüsün şoförü parası olmayan öğrenciyi dövdü

Antalya’da özel halk otobüslerinden validatörlerin sökülmesi nedeniyle yolcularla otobüs şoförleri arasında çıkan tartışmalara bir yenisi eklendi. Ancak bu kez olay tartışmayla kalmadı. Şoför 17 yaşındaki öğrenciyi darp etti ve öğrencinin parmağı kırıldı.

Olay 27 Kasım Cuma Günü Yıldız Mahallasi Kazım Karabekir Caddesi’nde meydana geldi. Saat 15.35 sıralarında evine gitmek için otobüs durağından VF01 tabelalı şehir içi otobüse binen 17 yaşındaki C.M. kart basmak istedi. Ancak otobüste kart basma cihazı (Validatör) olmadığı için şoföre parasının olmadığını, otobüs ücretini ancak kart basarak ödeyebileceğini söyledi.
Otobüs şoförü gence validatör bulunmadığı için bunun mümkün olmadığını, otobüsten inip arkadan gelen bir başka otobüsüne binmesini söyledi. Bunun üzerine C.M., bunun yasal olmadığını, gerekiyorsa polis çağrırması gerektiğini belirterek, otobüsten inmeyeceğini bildirdi.
Bu sözleri üzerine otobüs şoförünün koltuğundan kalkarak, boğazını sıktığını ve otobüsün açık kapısından kendisini geri doğru iterek, otobüsten aşağı attığını, bu sırada da serçe parmağının kırıldığını söyledi. C.M. yere düşünce şoförün kapıyı kapatarak hızla uzaklaştığını öne sürdü.
Bahçelievler Polis Merkezi’ne giderek, otobüsün plakasını bildiren C.M. otobüs şoföründen şikayetçi oldu.
Polis şimdi otobüsün şoförünün kimliğini belirlemeye çalışıyor.

Kaynak: Antalya Ajans

Benzer Yazılar