ÇOCUK MANŞET SOKAK

Manavgat’ta zihinsel engelli çocuğa müdür yardımcısından istismar

Manavgat ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki özel eğitim kurumu öğrencisi 15 yaşındaki T.S.’ye cinsel istismarda bulunmakla suçlanan müdür yardımcısı A.H. hakkında soruşturma başlatıldı, öğretmen açığa alındı. Olayın müdür tarafından örtbas edildiği öğrenildi.

Antalya – DHA’nın haberine göre soruşturma konusu vaka, bir yıl önce 9 Nisan’da gerçekleşti. Ancak okul müdürü ‘suç oluşmadığı’na kanaat getirdiği için bildirilmedi.

Habere göre öğrenciyi zanlı müdür yardımcısının odasından çıkarken gören sınıf öğretmeni F.K. durumdan şüphelendi. Eski müstahdemin de daha önce öğrenciyi yine A.H.’nin odasından çıkarken gördüğünü söylemesi üzerine öğretmen öğrenciye olanları sordu. Zihinsel engelli öğrencinin müdür yardımcısının kendisine sarıldığını, öptüğünü anlatmasının ardından tutanak tutuldu. Ancak okul müdürü, suç unsuruna rastlanmadığı ve tutanağın kendisine teslim edilmediği gerekçesiyle soruşturmayı sonlandırdı.

Dosya yakınlarda savcılığa ulaşan bir ihbarla yeniden açıldı. Sosyal hizmet uzmanı eşliğinde ifade veren öğrenci, geçen yıl öğretmenin kendisine dokunduğunu, makam koltuğunda kucağına oturttuğunu belirtti.

T.S., durumdan şüphelenen öğretmeninin olanları zorla anlattırdığını söyledi ve şikayetçi oldu, A.H.’nin ise kendisine bir şey yapmadığını söyledi.Diğer yandan ifadede hazır bulunan sosyal hizmet uzmanı, öğrencinin kendisine sorulan sorulara kısmen cevap verebildiğini, olayların farkında olduğunu, ancak cinsellik hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını kaydetti. Anne ve baba ise şikayetçi oldu.

Daha önce öğrenciyi müdür yardımcısının odasından çıkarken gördüğünü iddia eden eski müstahdem ise, A.H.’nin yedi sekiz kez tecavüzüne uğradığını ifade etti ve şikayetçi oldu.

Öğretmen açığa alındı. Soruşturma sürüyor.

Benzer Yazılar