DOĞA MANŞET SOKAK

Kaş Havaalanı ‘oldubitti’ye mi getirilecek?

Niyazi Nefi Kara, Kaş’a yapılacağı konuşulan Havaalanını meclis gündemine taşıdı. Yetkililer tarafından hiç bir açıklamanın yapılmadığını belirten Kara, Havaalanı projesinin oldubittiye getirilecek olmasından endişe duyulduğunu ifade etti.

Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Antalya’nın Kaş İlçesine yapılacağı iddia edilen Havaalanını Başbakan’a sordu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Antalya’nın Kaş ilçesine bir havaalanı yapma projesi olup olmadığını soran Kara, yapılacağı iddia edilen havaalanının tam olarak nereye yapılacağını ve bunun için ne kadar alanın kamulaştırılmasının planlandığı sorularını da Başbakana yöneltti.

Yapılacak havaalanı inşasında çevreye verilecek zararların araştırılıp araştırılmadığını, bunun için bilimsel bir kurulun kurulmasının düşünülüp düşünülmediği sorularını yönelten Kara, havaalanının yapılacağı alanın SİT alanı olduğu iddialarına da yanıt istedi.

Kaş’a yapılacağı iddia edilen havaalanının Sivil Toplum Kuruluşları ve halk tarafından tepki ile karşılandığını hatırlatan Kara, siyasi mercilerin de resmi bir açıklama yapmaktan kaçındığını gözlemlediklerini ve siyasi iktidarın bir oldubittisi ile karşı karşıya kalmaktan endişe duyduklarını ifade etti.

Benzer Yazılar