KENT SOKAK

Katliamlara karşı açlık grevi

Antalya Sokakları- Antalya’da Aleviler, Kürt illerinde yaşanan sivil katliamları protesto etmek için Pir Sultan Abdal Kültür Derneği önünde açlık grevine başladı.
Antalya Hacı Bektaşi Veli Federasyonu ve Bileşenleri, Demokratik Alevi Dernekleri ve Halkevi üyeleri, Doğu illerinde yaşanan sivil katliamları protesto etmek için bugün dernek binası önünde 12.00 basın açıklaması yaparak 24 saat açlık grevi yapacaklarını duyurdu. Dernek binası önünde yapılan ortak basın açıklamasında,”Bizler bin yılı aşkın bir süredir yaşadığımız bu topraklarda kardeşlikten, demokrasiden, eşitlikten ve özgürlükten, karanlığa karşısında aydınlık bir yaşamı sürdürme inancımızdan bir an olsun vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” denildi.

12483246_10153787476003232_373297431_o

BARIŞ, HALKARIN ORTAK MÜCADELESİ İLE MÜMKÜN

Yanı başımızda dillerin, kültürlerin, farklı inançların ve tabi ki insanların yok edilmesine izin vermeyeceklerini söyleyen açıklamada, “Bizle Kürt illerinde kardeşliğimizin en temek hakları olan eğitim, sağlık, barınma ve yaşam haklarının ellerinden alınmasını, orada bulunan ibadethanelerin, tarihi mekanların, mezarlıkların tahribini kabul etmiyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

Barışın ancak halkların ortak mücadelesiyle bu topraklara geleceğinden söz edilerek,”Bunun içindir ki ‘Savaşlara hayır, çocuklar ölmesin’ şiarıyla başlattığımız açlık grevini süresiz olarak dönüşümlü olarak tüm alanlarda devam ettireceğimizi duyuruyoruz.Bu topraklarda yüzünü aydınlığa dönmüş tüm duyarlı insanlar bizlerle birlikte bu savaşa karşı barışı savunacaktır. Biliyoruz ki bu savaşı durduracak olan yine bizlerin ortak mücadelesidir” şeklinde dile getirildi.

Fotoğraflar: Can Erdem

Benzer Yazılar