KENT

Alkoçlar, Konyaaltı Sahili işletmelerine haciz gönderdi

Antalya – Büyükşehir Belediyesi’yle ihale ve işletme sözleşmeleri konusunda davaları devam eden Konyaaltı Sahili’nin ana işletmecisi Alkoçlar, dün gece 30’a yakın alt işletmecisine kira ve aidatları ödemedikleri gerekçesiyle haciz gönderdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile hem ihalenin usulsüzlüğü hem de işletme sözleşmesine aykırı davranışlar nedeniyle davaları devam eden ana işletmeci Alkoçlar A.Ş, BeachPark olarak bilinen bölgede alt kiracıları olan 30’a yakın işletmeciye dün gece haciz uygulattı.

Kira ve aidat alacakları için önce icra kararı çıkartan ardından dün akşam saatlerinde haciz memurları ile işletmelere haciz uygulatan Alkoçlar’ın, pandemi nedeniyle tüm işletmelerin kapalı olduğu dönem için de kiracılarından kira ve aidat bedellerini istediği bu nedenle anlaşmazlık yaşandığı öğrenildi.

Haciz işlemleri nedeniyle birçok işletmede tartışmalar çıkarken yerli ve yabancı turistler ve misafirler de rahatsız oldu. Alkoçlar’ın haciz uygulattığı işyerlerinin birçoğundaki emtiayı yeddiemin olarak tespit ettiği işletmecilere teslim ettiği bildirildi.

Kaynak: Antalya Ekspres / Esra Yağcı

Benzer Yazılar