MANŞET SOKAK

Kirayı ödeyemediği için 20 gündür eşyalarıyla sokakta yaşıyor

Bedensel engelli Mustafa Soysal ev sahibinin kirayı arttırması üzerine 20 gündür sokakta yaşıyor. Soysal’ın tek istediği eşyalarını taşımak için destek.

Antalya- Ev sahibinin kirayı attırması üzerine engelli Mustafa Soysal, çöpün kenarında yaşıyor. Soysal’ın tek istediği eşyalarını taşımak için devletten destek.

Bedensel engelli 33 yaşındaki Mustafa Soysal, tek başına Antalya’ya yerleşti. 40 lira kredi borcu olduğunu ve borcunu ödeyebilmek için emekliliğini istediğini dile getiren Soysal, emeklilik ikramiyesi olan 47 bin 500 lirayı borç nedeniyle bankaya yatırmak zorunda kaldığını belirtti. Bankaya kalan 2 bin lira borcu takside bağladığını anlatan Soysal, pazarlarda yara bandı satarak yaşamını sürdürdüğünü, ancak ev sahibinin 350 lira olan ev kirasını 600 liraya yükseltmesiyle hayatının alt üst olduğunu söyledi. Soysal, “Kirayı ödeyemeyince ev sahibi eşyalarımla birlikte beni sokağa attı. 20 gündür çöpün kenarında eşyalarımla birlikte yaşıyorum. Televizyonumu ve tüpümü çaldılar. Tek isteğim bir nakliyeyle eşyalarımı Niğde’ye götürmek. Herkese kucak açan devletimizin bana yardım elini uzatmasını bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Benzer Yazılar