KADIN MANŞET SOKAK

Atanamayan öğretmenlerin çilesi bitmiyor: Ayşegül öğretmen kasap oldu

Ankara Üniversitesi Tarih bölümü mezunu olan Ayşegül Başar2 kere KPSS’ye girmesine rağmen atanamayınca aile mesleği olan kasaplığa başladı.

Antalya- Ankara Üniversitesi Tarih bölümü mezunu olan Ayşegül Başar, 2 kere KPSS’ye girmesine rağmen atanamayınca aile mesleği olan kasaplığa başladı.

Aksu ilçesinde yaşayan genç kadın iki kere KPSS’ye girmesine rağmen atanamayınca bankadan kredi geçerek dükkan açtı ve kasaplığa başladı. Diplomasını dükkanına asan Başar, zaman zaman çok zorlandığını ama ailesinin ona destek olduğunu dile getirdi.

atanamayan-kadin-ogretmen-kasap-oldu-5-8849796_o

Elinde satırla dükkanda kendisini gören müşterilerinin şaşırdığını belirten Ayşegül Başar, “Ankara Üniversitesi’nde okudum ama baba mesleği yapıyorum. İşim zor. Güç gerektiren işler oluyor. Çocukluğumdan bu yana bu işin içinde olduğum için çok fazla etkilemiyor. Atama konusunda bazı sıkıntılar var. Özellikle tarih öğretmenliği atamalarında büyük sorun var” dedi.

İşini severek yaptığını söyleyen Başar, müşterilerinden de destek aldığını ifade etti ve hayalinin büyük bir restoran açmak olduğunu söyledi.

Kaynak: İHA

Benzer Yazılar