DOĞA MANŞET SOKAK

Konyaaltı Sahili Projesi dalgalara dayanamadı


AKP’li Menderes Türel’in göz bebeği Konyaaltı Sahili projesinin bazı bölümleri ilk kış sezonunda yerle bir oldu. Projede kullanılan bariyerler, yer kaplamaları, Akdeniz’in dev dalgalarına dayanamadı.

Antalya Sokakları – AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 bahar sezonunda yapılan ve Alkoçlar’a ihale edilen Konyaaltı Sahili Projesi ilk kış sezonunda yerle bir oldu. Her yıl bu aylarda ortaya çıkan dev dalgalar projede kullanan malzemeleri kullanılmaz hale getirdi. Vatandaşların çektiği görüntülerde istinat duvarını aşan dalgaların, demir bariyerleri, yer kaplamaları ve projede kullanılan birçok malzemeye maddi zarar verdiği görüldü.

https://www.facebook.com/620425807977800/videos/951320525072103/

SÖZDE ‘ÖDÜLLÜ PROJE’ DALGALARA DAYANAMADI
Menderes Türel’in boy boy afişlerini astırdığı sözde “Ödüllü Proje”nin orta şiddette bir fırtınalı günde yerle bir olması, sahil düzenlemesinin malzeme kalitesi ve proje yanlışlıkları konusunu tartışmalı hale getirdi.

İŞLETME ZARAR GÖRDÜ, TUVALETE SU VE KUM BASTI
Antalya Sokakları tarafından sabah saatlerinde çekilen görüntülerde ise sahil hattına yakın bir işletmenin dalgaların getirdiği taşlardan maddi zarara uğradığı görülüyor. Sahil hattı boyunca soyunma kabinlerinde ve bazı noktalarda bariyerlerde oluşan hasarlar görüntülere yansıdı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin sabah saatlerinden itibaren sahil hattına gelen kum ve çakılları temizlediği gözlemlendi. Sea Life karşısında istinat duvarı önünde bulunan bir tuvalete su ve kum bastığı belirtildi.

1 Comment
  1. Kadir Özdemir 5 yıl ago

    Sahil doğa olayları nedeniyle dayanamamış. Allah dan gelmiş adam ne yapsın. Asıl yazacamda kız, CHP li Döşemealtı belediyesinde köpekler insanlara saldırıyor. Belediyeyi arayınca -Olay saat kaçta oldu diye soruyorlar. – Sabah 06:30 da deyince, – O saatte Bizim mesai başlamıyor, bir şey yapamayız diyorlar. Yüreğiniz varsa bu haberide yazın. Saygılarımla

Comments are closed.

Benzer Yazılar