SOKAK

Korkmaz Tedik adının parka verilmesi AKP’yi rahatsız etti

Antalya Sokakları – IŞİD tarafından 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Garı önünde gerçekleştirilen katliamda yitirilen Korkmaz Tedik’in adının parka verilmesi AKP’yi rahatsız etti.

Konyaaltı Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısında,  DİSK, KESK, Türk Tabipleri Birliği, TMMOB çağrısıyla 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilmek istenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde, IŞİD tarafından düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 103 kişiden biri olan EMEK Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi Korkmaz Tedik’in isminin Konyaaltı’nda bir parka verilmesi AKP’yi rahatsız etti.

AKP Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar tarafından yapılan açıklamada Sarısu Mahallesi’nde yeni yapılan bir parka EMEK Partili Korkmaz Tedik’in isminin verilmesine karşı çıktıkları belirtildi. AKP’li Tayfun Bayar gerekçe olarak Korkmaz Tedik’in HDP yanlısı olduğunu iddia etti.

“KORKMAZ TEDİK HALKINI, ÜLKESİNİ SEVEN BİR İNSANDI”

Yapılan açıklama ile ilgili Antalya Sokakları’na konuşan Korkmaz Tedik’in babası Erdoğan Tedik “Bir çok ilde belediyeler parklara, kütüphanelere katledilen Barış Elçileri’nin isimlerini veriyorlar. Burada da Muratpaşa Belediyesi bir parka verdi oğlumun ismini. Konyaaltı Belediyesi meclisi de böyle bir karar aldı. Belediye meclisine, başkanına bu konuda duyarlı herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Erdoğan Tedik “Bir barış mitinginde hayatını kaybeden bir insanın adının bir parka verilmesi MHP’li, AKP’li meclis üyelerini niye rahatsız ediyor? Oğlum demokrat, halkını seven, ülkesini seven insan güzeli bir insandı.” şeklinde konuştu.

 

Benzer Yazılar