KENT KÜLTÜR-SANAT

İlkay Akkaya konserine barış talebi damga vurgu

Antalya – 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlaması çerçevesinde Eğitim SEN Antalya Şubesi’nin organize ettiği İlkay Akkaya konserine barış talebi damgasını vurdu.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlaması çerçevesinde Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu sahnesinde gerçekleşen İlkay Akkaya Konserine barış talebi damga vurdu. Konser öncesinde Eğitim- SEN Antalya Şube Balkanı Kadir Öztürk ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal konuşma yaptı. Eğitim- SEN Antalya Başkanı Öztürk; “Öğretmenler olarak, daha iyi çalışma koşulları, daha iyi bir eğitim sistemi talep edebiliriz, fakat bugün savaş ortamında çocuklarımızın, öğrencilerimizin öldürülmediği bir ülke için barış talebi önceliklidir” ifadeleriyle barış vurgusu yaptı.

HDP Antalya Milletvekili Saruhan Oluç’un da katıldığı konsere çok sayıda siyasi parti temsilcisi ile demokratik kitle örgütleri de katılım gösterdi. Eğitim- SEN Antalya müzik grubu Marsis’in de sahne aldığı konserde halaylar ve horonlarla coşkulu bir akşam yaşandı.”Yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarının atıldığı, barış talebi içerikli pankartların açıldığı konsere ilgi büyüktü.

Benzer Yazılar