KENT POLİTİKA SOKAK

Selahattin Demirtaş: “Bize oy verip elim kırılsın diyen olmadı”

Antalya – Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş partisinin Antalya Mitingi’nde konuştu. Kepez Arena’da gerçekleşen mitinge katılım oldukça yoğundu.

selahattin“Ülkeyi hırsızlar değil, üretenler yönetsin istiyoruz” diyen Selahattin Demirtaş işsizliğe, güvencesizliğe, çalışma koşullarındaki olumsuzluklara dikkat çekerek şöyle konuştu; “Bunlar kader değildir, bunlar bizim alnımızın yazısı değil,hükümetin bir tercihidir. Bunlar gerici sağ politikalardır. Hükümet, gerici neoliberal, vahşi kapitalist politikalara teslim olduğu için bunlar oluyor. Çalışanı, emeği, işçiyi merkeze koyarak önceliği ezilenlere vereceğiz. Sizden az vergi, çok kazanandan çok vergi alacağız. Biz halkların içinden çıkmış bir partiyiz. Biz HDP olarak emeği, işçiyi merkeze koyan sol politikalarla yola çıktık” dedi.

 

hdp2

BİZE OY VERİP ELİM KIRILSIN DİYEN OLMADI

Seçimlerden sonrasına ilişkin konuşan Demirtaş; “Mütevazılığımızdan asla bir şey kaybetmeyeceğiz. Daha mütavazı olacağız. Antalya’dan da parlamentoya HDP milletvekilleri gidecektir. Barış ve kardeşlik mesajları taşıyan arkadaşlarımız 7 Haziran’dan sonra Ankara’ya doğru yola çıkacak. Bundan da asla pişman olmayacaksınız. Çünkü bize oy verip de elim kırılsaydı diyen olmadı. Çünkü ülkenin nasıl bir yangın yerinden çıktığını bilen insanlarız. Allah’ım hiçbirimizi sizin karşınızda mahcup etmesin. Biz mahcup olmayalım bu dünya malına bedeldir” dedi.

ÇOCUKLARIN YERİ KOCALARA EŞ OLMA DEĞİLDİR

IMG_0594“Bir çok yerde çocuk yaşta evlilikler yapılıyor. Çocuk gelin deniliyor ya, aslında o zulümdür, zulüm. Önlememiz, ona karşı mücadele etmemiz lazım. Çocukların yeri düğün değildir, çocukların yeri kocalara eş olmak değildir. Çocukları, kız çocuklarını özellikle okutarak, onları kendi ayakları üzerinde duracak güce kavuşturarak kadın kimliği ile dimdik ayakta durabileceği şekilde desteklememiz lazım. Çocuk evliliklerine izin vermememiz lazım. Kadın katliamları, kadın cinayetleri, kadına yönelik taciz tecavüz, bunlarla sıkı sıkı mücadele etmemiz lazım. Hele hele tecavüzcülerin mahkemelerde iyi hal indirimiyle serbest bırakıldığı bir ülkede buna karşı mücadele etmek boynumuzun borcudur” dedi.

EN BÜYÜK BAŞARIMIZ KADINLARIN ÖZGÜRLÜĞÜDÜR

“Adaylarımızın yarısı kadın, onlar bile tek başına Türkiye’nin güvencesidir” ifadelerine yer veren Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Kadınlar bu ülkenin bu toplumun onurlu eşit birer yurttaşıdır. Siyasal, ekonomik, sosyal alanda bizlerle yan yana yoldaşça, kardeşçe mücadele etmeleri için elele tutuşacağız. Kadınların özgürlüğü HDP’nin en büyük başarısı en büyük zaferidir bunu unutmayalım”.

hdp5

 

hdp4

IMG_0596

Selahattin Demirtaş: “Bize oy verip elim kırılsın diyen olmadı”

Fotoğraflar: antalyasokakları- antalyaajans.net

Benzer Yazılar