KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

Latin Dans Festivali ikinci kez Antalya’da

Dünyanın en önemli Latin dans festivalleri ve yarışmalarını organize eden Albert Torres, dünyaca ünlü 100’ü aşkın yıldızı Antalya Mediterranean Latin Dans Festivali’ne getirdi.

Antalya – Dünyanın en önemli Latin dans festivalleri ve yarışmalarını organize eden Albert Torres, dünyaca ünlü 100’ü aşkın yıldızı Antalya Mediterranean Latin Dans Festivali’ne getirdi.

Çocukları ve gençleri dans ve müzik sayesinde kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan uzaklaştırmayı hedefleyen projeler üreten Torres,  Antalya’daki projesinin ikincisine imza attı. El Multo ve BNF başta olmak üzere, dünya şampiyonu yıldızlar yetiştiren Albert Torres, dansın önemli isimlerini  Antalya’daki festivalde buluşturdu.

Festival 7 yaşından 75 yaşına pek çok katılımcıyı bir araya getiriyor. Yurt dışı ve yurt içinde büyük ilgi gören festival bünyesinde düzenlenen yarışma ile başarılı Türk çiftlere 12 bin dolarlık burs sağlanacak. Bu burs sayesinde Türk çiftlerin ülkemizi aralık ayında  Miami’de yapılacak Dünya Latin Dansları Şampiyonası’nda temsil etmesi sağlanacak. Festivalde ayrıca engeliler kategorisinde yarışan çiftler ve dansçılar da yer alıyor. Festivalde, 35 ülkeden 550 yabancı ve ülkemizden de 650 olmak üzere 1200 katılımcı bulunuyor. Pazartesi günü sona erecek festival Kremlin Palace Otel’de gerçekleştiriliyor.

Antalya Mediterranean Latin Dans Festivali Organizatörü Burak Ülgen, dünyanın en iyi dansçılarını ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, ‘Ülkemizin geçirdiği bu zor zamanlarda şu anda çok güzel bir atmosfer var burada. Dansın pozitif etkisini insanların üzerinde görmek bizi gerçekten çok mutlu etti” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar