DOĞA MANŞET SOKAK

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi bugünden itibaren Antalya’nın genelinde sağanak yağış uyarısında bulundu. Ayrıca güneyden esecek sert rüzgarlar hem hava sıcaklığını hem de denizlerde dalga yüksekliğini etkileyeceğini söyledi.

Antalya – Antalya’nın geneli,  Burdur’un doğusu ve  Isparta’nın güney kesimleri için kuvvetli sağanak uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü  Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bugün sabah saatlerinden itibaren  Antalya geneli,  Burdur’un doğusu ve  Isparta’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Güneyden gelecek rüzgarlar hava sıcaklığında ara ara kısa süreli etkili olacak.

Denizlerde ise öğle saatlerine kadar güneydoğudan kuvvetli fırtına beklenirken, rüzgar güney ve doğu yönlerden 4 ile 6, sabah saatlerinde  Antalya Körfezi’nde 7 ile 9 kuvvetinde, akşam saatlerinden sonra kuzeyden 3 ile 5 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliği 2 ile 6 metre civarında olacak.

Benzer Yazılar