MANŞET SOKAK

Muratpaşa Belediyesi’nden ‘Oy kullanmaya gidemeyenler için’ destek

Muratpaşa Belediyesi 16 Nisan 2017’da (Bugün) gerçekleşecek referandumda engellilerin, yaşlıların ve ağır hastaların oy kullanabilmesi için belediye araçlarını tahsis edeceğini açıkladı.

Antalya Sokakları –  Muratpaşa Belediyesi, 350 bin 832 seçmenin bulunduğu ilçede engellilerin, yaşlıların ve ağır hastaların iradesinin de sandığa yansıması için belediye araçlarını onların kullanımına sunuyor. Araç talebinde bulunanlar oy verme işleminin başladığı saatten itibaren seçmenleri sandığa taşınacak.

Antalya’da en fazla seçmen sayısının bulunduğu Muratpaşa’da engellilerin, yaşlıların ve ağır hastaların gücünü sandığa yansıması, en önemli vatandaşlık görevi oy verme işlemini yerine getirmeleri için Muratpaşa Belediyesi, kurum araçlarını onların kullanımına tahsis etti. Araç tahsisi için oylama işlemi boyunca Muratpaşa Belediyesi Turunç Masa 444 80 07 numarasını arayabilirsiniz

SEÇMENLER OKULLARA TAŞINDI
Muratpaşa’da, oy verme işleminin başlamışıyla birlikte 886 sandığın bulunduğu araç talebinde bulunan seçmenler ekipler tarafından ilçede okullara taşındı. Evlerinden alınan engelli, yaşlı ve ağır hasta durunda bulunan Muratpaşa sakinleri, oy verme işlemini tamamlanmasını ardından yine evlerine bırakıldı.

Benzer Yazılar