ÇOCUK EĞİTİM MANŞET SOKAK

Okul duvarına ‘Yarıda kalan umutlar gibi kaçarak büyüdüm’ yazan iki çocuk karakolda ifade verdi

Antalya’da okulun duvarına yazı yazan biri 6, diğeri 13 yaşındaki iki kardeş, okul müdürünün şikayetiyle karakola ifade verdi.

Antalya – Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Yalı Caddesi’nde oturan 28 yaşındaki Şerife Gürüzmaden, 17 Eylül’de misafirlerinin 2 çocuğu ve kendi çocukları 6 yaşındaki U.A.U. ile 13 yaşındaki S.K.’yı parka oynamaya gönderdiğini, ancak çocukların parktan İrfan İlkokulu’nun bahçesine geçtiğini söyledi. Çocukların boyayla okulun duvarlarına ‘Yarıda kalan umutlar gibi kaçarak büyüdüm’  yazdığını anlatan Gürüzmaden, yazıları gören okul müdürü Uğur Kaya’nın 18 Eylül’de evlerine gelerek kızına bağırdığını belirtti. Okul müdürünün kızını tehdit ederek “Bunu senin yanına bırakmayacağım” dediğini söyleyen Gürüzmaden, yazıları silmeyi önerdiğinde ise müdürün reddettiğini vurguladı.

ÇOCUKLAR POLİSE İFADE VERDİ
İki gün önce polisin telefonla arayarak kızıyla kendisini ifadeye çağırdığını anlatan Gürüzmaden, şöyle konuştu: “Okul müdürünün duvardaki yazılarla ilgili şikayeti dolayısıyla kızım ile karakola çağrıldık. Önce benim ifademi aldılar. Daha sonra oğlumun da ifadesinin alınacağı söylendi. Ailem oğlumu da karakola getirdi. Ben çok sinirlenince eve döndüm, anne ve babam çocukların yanında kaldı. Çocukların ifadesi Çocuk Şube’de alınmış. Sabaha karşı saat 03.30’da eve döndüler. Çocuklarımın psikolojisi bozuldu.”

KIZINI OKULA KAYDEDEMEDİ
57fb608d18c77318f0ab7b36Şerife Gürüzmaden iki çocuğunun kaydını bu okula yaptırmak istediğinde ise okul yönetiminin zorluk çıkardığını belirtti. Oğlunu zorlukla kaydettirdiğini belirten Gürüzmaden, adresi uygun olmasına rağmen kızının kaydının yapılmadığını söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar