ÇOCUK EĞİTİM MANŞET ÖZEL HABER SOKAK

Öğrencileri sürgün edilen öğretmenlerine kavuştu

Altınova Ruhi Sunar İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve katıldığı barış talepli eylem sebebiyle Kayseri’ye sürgün edilen Kadim öğretmen öğrencilerine kavuştu. Okulları önünde öğretmenleri için gözyaşı döküp eylem yapan öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılında öğretmenleriyle birlikte olacak.

Antalya Sokakları – Altınova Ruhi Sunar İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Kadim Doğan, katıldığı eylem bahane edilerek Kayseri’ye sürgün edilmiş, öğrencileri, veliler ve sendikası Eğitim-Sen, İl Milli Eğitim ve Ruhi Sunar İlkokulu önünde defalarca eylem yapmıştı. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının ardından, Kadim öğretmeni arayan okul müdürü yeni eğitim öğretim dönemi içinde okulunda göreve başlayabileceği bilgisini iletti.

“TARİH BİR KEZ DAHA MÜCADELE EDENLERİN KAZANDIĞINI YAZDI”

13530649_10208092205520918_1498574673_n

Haziran ayında okul önünde eylem yapan öğrencileri ve velileri bu kararla Kadim öğretmenlerine kavuşurken, Kadim Doğan mutlululuğunu şu şekilde dile getirdi: “Yaklaşık üç buçuk aydır süren hakli mücadelemde yanımda olan aileme, KESK ve Eğitim Sen dostlarına, velilerime ve öğrencilerime teşekkür ederim. Çok yakında okuluma ve öğrencilerime kavuşacağım için mutluyum. Tarih bir kez daha mücadele edenlerin kazandığını yazdı”.

 

Haber:  Pelin İktüeren

 

Benzer Yazılar