EĞİTİM SOKAK

Okul müdürünün hakaretine Eğitim-Sen’den tepki

Antalya – Hacı Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi’nde İHH’ya yönelik zorla bağısın gündeme getirilmesinin ardından okul müdürünün Eğitim-Sen Şube Başkanı Kadir Öztyürk’e ve sendikalı öğretmenlere yönelik hakaretine suç duyurusunda bulunulmuştu. Bugün Eğitim-Sen’in çağrısıyla çeşitli kitle örgütleri ve partilerin katılımıyla okul önünde basın açıklaması yaparak, tepki eylemi gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığının İHH’yla birlikte yürüttüğü Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesi kapsamında, sınıflardan zorla bağış toplanıldığı ortaya çıkmıştı. Kamuoyunun bu yaşananları hakkında bilgilendirilmesi sonrasında okıl müdürünün düzenlenen törende, Eğitim-Sen’li öğretmenlere yöneliik hakaret içeren sözleri için suç duyurusunda bulunulmuştu. Bugün Hacı Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi önünde basın açıklaması yapılarak tepki eylemi gerçekleştirildi.

Eğitim sen Antalya Şubesi yönetim kurulu üyesi Hüseyin Karabulut’un yaptığı açıklamada;” Okul müdürüyle hukuk önünde hesaplaşacağız, beyinleri örümcek bağlamış zihniyetlilerin dini, geleneksel ahlak kurallarını kullanarak nefret söylemini toplumda yaygınlaştırmalarının önüne de birlikte geçeceğiz” denildi.

Benzer Yazılar