SOKAK

DHF’ye yönelik operasyonlar protesto edildi

Antalya – Geçtiğimiz gün Demokratik Halklar Federasyonu üyelerine yönelik yapılan gözaltı ve polis baskınına tepki eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

Berkin Elvan ve 1 Mayıs’a katıldıkları gerekçesiyle geçtiğimiz gün İstanbul’da gözaltına alınan Federayon üyeleri ile Halkın günlüğü çalışanlarına destek ve yapılan gözaltıları protesto için DHF bugün basın açıklaması ve yürüyüş gerçekleştirdi.

Kapayalıyol Halkbankası önünde toplanılmasının ardından Attalos’a yürüyen kitle burada basın açıklaması yaptı.Açıklamada, “Son bir haftadır Demokratik Halklar Federasyonu ve Sosyalist Demokrasi Partisi’ne yönelik gerçekleşen gözaltı saldırısı halkın örgütlenme talebine yönelik olduğu kadar devrimci demokratik kurumların birlikte mücadele etme yöneliminedir” denildi.

Yapılan gözaltılara tepki gösterilen açıklamada,” Gözaltı baskınlarıyla yaşattığınız terör karşısında, insanca yaşamanın tüm erdemliğini kuşanarak bulunduğumuz tüm alanlarda geleceğimizi zorbaların ellerinden almak için kavgayı daha da büyüteceğiz” ifadelerine yer verildi

piIMG_0668

IMG_0667

IMG_0678

Benzer Yazılar