KADIN POLİTİKA

Halkevci Kadınlar: “Kadınların isyanı barajları yıkacak”

Antalya – Halkevci Kadınlar “sandıkta da sokakta da Kadın Düşmanlarının Üstüne Yürüyoruz” şiarıyla tüm kadınları HDP’ye destek vermeye çağırdı.

“Ne yaparsan yap kadınlar susmayacak, unutmayacak, hesap soracak” yazılı pankart açan kadınlar, IMG_0641Attalos’ta basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, “7 Haziran’da savaşa, gericiliğe, erkek egemenliğine karşı hem sokakta hem sandıkta kadın düşmanlarının üstüne yürüyeceğiz” denildi.

7 Haziran seçimlerinde HDPnin barajı aşmasının önemine vurgu yapılan açıklamada,”Kadınların isyanı diktatörlük hevesi ile oy toplayanların karşısında barajları aşacak. Söz ve karar hakkımıza sahip çıkmak için, kadın düşmanlarından hesap sormak için, kadın erkek eşit değildir diyenlerin karşısına “kadın düşmanını başkan yaptırmayacağız!” diyerek çıkacağız. AKP’yi sokakta gerilettiğimiz gibi sandıkta da geriletmek için bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursa olsun bütün kadınları HDP’ye oy vermeye çağırıyoruz. Susmuyoruz, unutmuyoruz, hesap soruyoruz. Sandıkta da Sokakta da Kadın Düşmanlarının Üstüne Yürüyoruz” ifadelerine yer verildi IMG_0651IMG_0628

pi

Benzer Yazılar