DOĞA MANŞET SOKAK

Ölümüne sebep olduğu atı bırakarak kaçan faytoncuya şaka gibi ceza

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde faytona koşulan atın aşırı sıcak ve susuzluktan çatlayarak ölmesine neden olan kişinin çalışma iznini süresiz iptal edilerek toplamda 319 TL para cezası verildi.

Antalya –  Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde faytona koşulan atın aşırı sıcak ve susuzluktan çatlayarak ölmesine neden olan  A.Ç.’nin çalışma iznini süresiz iptal etti. A.Ç. hakkında Hayvan Hakları İhlali sebebi ile bin 92 TL ve Zabıta Tembihnamesi’ne göre ise 227 TL para cezası uygulandı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: EN AĞIR CEZA VERİLMİŞTİR
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Büyükşehir Belediyesi’nin 11.12.2014 tarihinde 551 sayılı meclis kararı ile çıkardığı ve sadece 17 kişinin çalışma ruhsatı aldığı ‘FAYTON’ yönetmeliğine göre vicdanını hiçe sayan faytoncu A.Ç. adlı vatandaşa gerekli en ağır ceza verilmiştir. Büyükşehir Belediyesi Fayton Taşımacılığı Uygulama Yönetmeliğinin Cezai İşler Bölümü’nün 15. Maddesi’ne göre A.Ç.’nin çalışma izni süresiz iptal edilmiştir. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünce Hayvan Hakları İhlali sebebi ile bin 92 TL ve Zabıta Tembihnamesine göre ise 227 TL para cezası uygulanmıştır. A.Ç. artık bu işi yapamayacaktır.”

DENETİMLER YETERLİ Mİ?
Yapılan açıklamada denetimlere devam edileceği belirtilirken, ölüme sebep olacak kadar ac, susuz ve zor şartlarda çalıştırılan atların denetimleri yeterliliği akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Antalya Candost Derneği “Faytona Binme Atlar Ölüyor” çağrısıyla 5 Ağustos 18.00’de basın açıklaması düzenleyecek.

Benzer Yazılar