KADIN MANŞET SOKAK

Büyükşehirden bir vukuat daha: “Toptancı halinde taciz”

Tüm-Bel SEn Antalya Şubesi, Toptancı Hal’inde iki kadın emekçinin taciz edilmesi üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi. Toptancı Hali çıkış kapısında yapılan basın açıklamasına birçok kurumun kadın temsilcileri katıldı.

Antalya- Antalya toptancı hali girişinde ‘’Antalya Toptancı Halinde Kadın Çalışana Taciz var” pankartı açan Tüm-Bel SEN Antalya Şubesi taciz şüphesinin araştırılmasını istedi. Açıklamaya Tüm-Bel Sen MYK üyesi Satı Burunucu Çalı, Eğitim-SEN MYK üyesi Elif Çuhadar, SES MYK üyesi Gönül Erden ve KESK üyesi kadınlar katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Tüm-Bel SEN MYK üyesi Satı Burunucu Çalı “Personel üzerinde gerçekleştirdiği ‘sürgün, baskı ve tehdit’ uygulamaları ile sıkça gündeme gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni bir ‘vukuat’ daha işledi. Daha önce Antalya’nın en uzak ilçesi Gündoğmuş’a sürgüne gönderilen ve mahkeme kararı ile geri dönen Tüm-Bel Sen Antalya şube yönetim kurulu üyemiz Vildan Öztürk, Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Kavurgacı imzası ile Hal Şube Müdürlüğü emrinde, ‘Antalya hali giriş ve çıkış kapısında yer alan veznede fatura kesme ve giriş -çıkış kulübe görevlisi olarak’ görev yapması uygun görüldü. Arkadaşımız iş yaptığı alanın çalışma koşullarının iyi olmadığını, bundan dolayı da birçok sıkıntı yaşadıklarını, bir kamyoncunun kendisini sözlü taciz ettiğini, çalışma alanında kadınlara ait bir tuvalet olmadığını aktardı” dedi.

Satı Burunucu Çalı açıklamasının devamında “Arkadaşımızın yapılan taciz ve iş yeri koşullarının olumsuzluklarını anlatmak için makamına çıktığı Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Kavurgacı; ‘Nereden çıkarıyorsun bunu, taciz her yerde var, otobüste de, sokakta da, metroda da var. Siz bunları bahane ederek çalışmak istemiyorsunuz’ diyerek hem arkadaşımızı suçlamış, hem de kadına tacizi normal ve sıradan bir durum olarak görerek tacize yol vermiştir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Evrensel Gazetesi

Benzer Yazılar