MANŞET SOKAK

Sabah Gazetesi yine hedef gösterdi

Sabah Gazetesi geçtiğimiz gün savaşa karşı barışı savundukları gerekçesiyle, Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kutay Meriç, Antalya Halkevi Üyesi Yusuf Tüm, Barış Akademisyenlerinden Serdar Başçetin, EMEP üyesi Mustafa Aykara’nın gözaltına alınmasını protesto edenleri hedef gösterdi. 

Antalya Sokakları – Sabah Gazetesi Akdeniz Eki’nde yayınlanan haberde,  4 kişinin gözaltına alınmasını protesto eylemine destek için gelen CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediyesi Meclis üyesi Cem Kotan ve Yasin Karasu’yu hedef gösterdi.

SABAH GAZETESİ KUTAY MERİÇ’İ DE HEDEF GÖSTERMİŞTİ
Antalya’da kent-doğa mücadelesi, barınma hakkı, ulaşım hakkı, enerji hakkı mücadelesi gibi birçok konuda öne  çıkan Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç geçtiğimiz ay Sabah Gazetesi tarafından hedef gösterilmişti. Lara’dan Konyaaltı’na Antalya Sahilleri’nin talan edilerek, yağmalanmasına karşı mücadele yürüten Konyaaltı Sahili Halkındır İnisiyatifi sözcülüğüne üstlenen Kutay Meriç, yüzlerce kişinin katıldığı Boğaçayı-Yat Limanı projesi protestosu haberinde Sabah Gazetesi’nin hedefindeydi.

CHP’YE SALDIRMAK 3 GÖMLEK BÜYÜK GELİR
CHP Antalya İl Başkanlığı bugün açıklama düzenledi. CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un yaptığı açıklamada “Sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan 4 yurttaşımızın serbest bırakılması için yapılan bir eylemi “CHP’liler Mehmetçiğe Karşı” başlığı ile vermek tek kelimeyle alçaklıktır. Yurttaşların bize tepki gösterdiği bilgisi de tümüyle yalandır. Tam tersine provakatörlere karşı yurttaşlarımızla birlikte hareket ettik. Bu tür yalan haberlerle baskılara karşı bizi sindirebileceklerini sanmaları tam bir aymazlıktır. CHP’lilere saldırmak bu tayfaya 3 gömlek büyük gelir.” denildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILMALIDIR
Ahmet Kumbul açıklamayı “Yalan yanlış haberlerle, asılsız iftiralarla, insanları suçlayarak toplumun öfkesini ve nefretini bu insanlara yönlendirmeye çalışıp halkı kin ve düşmanlığa sevk ettikleri için bu yazıları yazanlardan şikâyetçiyiz. Sesimizin ulaştığı savcılara sesleniyoruz, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmalıdır.” şeklinde sonlandırdı


 

 

Benzer Yazılar