LİSE MANŞET SOKAK

Sınıftaki teşhirciliği müdür örtbas etmeye çalıştı: “Abartılacak bir şey yok, pireyi deve yapmışsınız”

Döşemaltı’ndaki Ayten Aydın Anadolu Lisesi’nde sınıfta cinsel organlarını teşhir eden 7 erkek öğrenciyi okul müdürüne şikayet eden kadın öğrenci, müdürden skandal bir cevap aldı: “Abartılacak bir şey yok, pireyi deve yapmışsınız” . Sınıfta uygunsuz davranışta bulunan öğrencilerden birinin okul müdürünün akrabası olduğu belirtilirken, öğrencilerin okuldan 5 gün uzaklaştırma cezası aldığı öğrenildi.

Antalya – Döşemealtı’ndaki Mustafa Ayten Aydın Anadolu Lisesi’nde  7 erkek öğrenci ders sırasında ve teneffüste, cinsel organlarını teşhir etti. Yaşananlara şahit olan kadın öğrenci durumu dilekçe yazarak okul müdürüne şikayet etti. Okul müdürünün; “Bu olayı çok abartıyorsun, sen görürken bir şey yaparlarsa suç olur ama sen bakmadığında yapıyorlarsa suç olmaz. Psikolojisi bozuktur yapabilir” dediği ifade edildi. Cinsel organlarını teşhir eden 7 erkek öğrenciden birinin ise okul müdürünün akrabası olduğu öğrenildi.

Şikayette bulunan kadın öğrenci: “Erkek öğrencilerin uygunsuz hareketlerini okul müdürüne ilettik. Müdürümüz Hasan Bahşi, öğrenciler arasında bir akrabası olduğu için gereğini yapmak yerine olayın üstünü kapatmaya çalıştı ve hiçbir işlem yapmadı” dedi.

Bu olay yüzünden okul değiştirdiğini söyleyen öğrenci, yazdığı şikayet dilekçesinde olayın 14 Mart Perşembe günü yaşandığını, en arka sıraya geçen erkek öğrencinin uygunsuz davranışlarda bulunduğunu belirtti. Teneffüste ise altı erkek öğrencinin daha bu uygunsuz duruma ilişkin aralarında iddialaştığı, kendisinin bunun üzerine tepki gösterdiğini ve ‘sen önüne dön’ denildiğini belirtti.

‘PİREYİ DEVE YAPMIŞSINIZ!’
Yaşanan olayları birkaç hocaya anlattığını belirten öğrenci, “Sınıf arkadaşlarım hocalara anlattığımı öğrendiklerinde beni ispiyonculukla suçladılar ve bu tarz hareketleri de yapmaya devam ettiler” dedi. Abisiyle Okul Müdürü Hasan Bahşi’nin yanına gittiğini belirten öğrenci müdürün pireyi deve yapmışsınız, abartılacak bişey yok dediğini söyledi. Olayı; BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi), İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Cumhurbaşkanlığına yazdığını ama henüz cevap alamadığını ifade eden öğrenci, Okul Müdürünün kendisini korkutmaya çalıştığını, olayı kapatmak istediğini, Okul Müdürü Hasan Bahşi’nin yaşanan olayları başka bir öğretmene yıkmaya çalıştığını belirtti. Olayda ismi geçen erkek öğrencilerin sınıftan başka öğrencileri yalancı şahit yapmaya çalıştığını söyleyen öğrenci, “Ben ve ailem bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

Benzer Yazılar