MANŞET SPOR

103 Korkmaz İnsan Barış ve Dostluk Turnuvası başladı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘103 Korkmaz İnsan Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası’ 19 Ekim günü itibariyle Antalya’da başladı

Antalya Sokakları –  10 Ekim 2015’te Ankara garı önündeki katliamda yaşamını yitiren 103 insanımız için düzenlenen ‘103 Korkmaz İnsan Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası’ 3. yılında Antalya’da başladı. 8 kadın, 38 erkek takımı olmak üzere toplam 46 takımın bulunduğu turnuvada, emek ve demokrasi güçleri, öğrenciler, işçi sendikaları, kamu emekçileri ve daha birçok muhalif kurum ve kuruluş yer alıyor.

‘’BAHARI VE BARIŞI YÜCELTİYOR, MÜCADELEYİ BÜYÜTÜYORUZ’’
Turnuva komitesinden Emek Partisi İl Yöneticisi Burak Yılmaz, 103 insanımız anısına düzenlenen turnuva için, ‘’10 Ekim 2015’te 103 barış güvercinini toprağa verdik. Arkadaşlarımız öldürüldükten sonra barışı ve baharı tekrar onların üzerinden yeşerttiğimizi, yücelttiğimizi; dayanışmayı ve mücadeleyi büyüttüğümüzü düşünüyoruz. O mücadele olanaklarını büyütmek için her sene bir araya gelmek, bütün emek ve demokrasi güçlerini bir araya getirmek için çabalıyoruz.’’ dedi. Katliamda öldürülen insanlarımızı, barışı haykıran pankartlarla taşıdıklarına vurgu yapan Yılmaz, ‘’Onları, pankartlarla teslim ettik. Şimdi aynı mücadeleyi, arkadaşlarımızın düştüğü yerlerden pankartlarını kaldırıp, tekrar asmanın, yükseltmenin peşindeyiz.’’ ifadelerinde bulundu.
Farklı ve çeşitli etkinliklerle birlikte, kadın ve erkek takımlarının, final ve üçüncülük maçlarının gerçekleşeceği turnuva, 4 Kasım Pazar günü son bulacak.

Benzer Yazılar