KADIN

Alanya’da öğrencilerin kaldığı odayı basan otel sahibi tehdit savurdu

Antalya – Antalya’nın Alanya ilçesinde otel sahibi ve çalışanlarının kadın öğrencilerin yurt olarak kullandığı odayı bastığı ortaya çıktı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde yurtların karantina alanı olarak kullanmasının ardından bazı öğrenciler çevredeki otellerde barınmaya başladı. Otelde kalan kadın öğrencilerin, otel sahibi tarafından odalarına zorla girilerek sözlü şiddete maruz kaldıkları belirtildi.

ÖĞRENCİLER ŞİDDETE MARUZ KALDI

Öğrencilerin görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine ortaya çıkan olayda otel sahibi ve bazı çalışanların kadın öğrencilerin kaldığı odaya zorla girdikleri ve tehdit ettikleri görüldü.

Odalarına izinsiz girmesi üzerine kadın öğrencilerin uyardığı işletme sahibi “Burası benim odam senin odan değil. Yönetmelikte, kanun da  ben istediğim şekilde, istediğim öğrencilerin odasına girerim” dediği görülüyor. Öğrencinin cevap vermesi üzerine, kadın öğrencinin üzerine yürüyen işletme sahibi “İşine gelmeyen defolup gider” diyerek odayı terk ediyor.

Öğrenciye odadaki kedi ve arkadaşı yüzünden bağırıp çağıran işletme sahibinin öğrenciler sözlü şiddet uyguladıktan sonra tehdit ettiği görüldü.

EŞYALARI DA VERMEMİŞ

Otel sahibinin ayrıca, “Nisan ve Mayıs aylarının faturalarını ödemeden kıyafetleri alamazsınız” diyerek öğrencilerin eşyalarını vermediği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öğrencilerin şikayet için gittikleri Cumhuriyet Polis Merkezi’nde suçlu muamelesi gördükleri ileri sürüldü. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi zabıta ekipleri, bugün otele giderek inceleme yaptığı belirtildi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Alanyada öğrencilerin kaldığı odayı basan otel sahibi tehdit savurdu Antalya’nın Alanya ilçesinde otel sahibi ve çalışanlarının kadın öğrencilerin yurt olarak kullandığı odayı bastığı ortaya çıktı. Antalya’nın Alanya ilçesinde yurtların karantina alanı olarak kullanmasının ardından bazı öğrenciler çevredeki otellerde barınmaya başladı. Otelde kalan kadın öğrencilerin, otel sahibi tarafından odalarına zorla girilerek sözlü şiddete maruz kaldıkları belirtildi. ÖĞRENCİLER ŞİDDETE MARUZ KALDI Öğrencilerin görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine ortaya çıkan olayda otel sahibi ve bazı çalışanların kadın öğrencilerin kaldığı odaya zorla girdikleri ve tehdit ettikleri görüldü. Odalarına izinsiz girmesi üzerine kadın öğrencilerin uyardığı işletme sahibi “Burası benim odam senin odan değil. Yönetmelikte, kanun da ben istediğim şekilde, istediğim öğrencilerin odasına girerim” dediği görülüyor. Öğrencinin cevap vermesi üzerine, kadın öğrencinin üzerine yürüyen işletme sahibi “İşine gelmeyen defolup gider” diyerek odayı terk ediyor. Öğrenciye odadaki kedi ve arkadaşı yüzünden bağırıp çağıran işletme sahibinin öğrenciler sözlü şiddet uyguladıktan sonra tehdit ettiği görüldü. EŞYALARI DA VERMEMİŞ Otel sahibinin ayrıca, “Nisan ve Mayıs aylarının faturalarını ödemeden kıyafetleri alamazsınız” diyerek öğrencilerin eşyalarını vermediği öğrenildi. SORUŞTURMA BAŞLATILDI Öğrencilerin şikayet için gittikleri Cumhuriyet Polis Merkezi’nde suçlu muamelesi gördükleri ileri sürüldü. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi zabıta ekipleri, bugün otele giderek inceleme yaptığı belirtildi.

Antalya Sokakları (@antalyasokak)'in paylaştığı bir gönderi ()


 

Benzer Yazılar