KADIN SOKAK

Kız arkadaşının başını ezdi, ‘zarar verme kastım yoktu’ dedi!

Antalya- Antalya’da tartıştığı kız arkadaşı Hüsne Aslan’ı otomobille üzerinden geçerek ölümüne neden olan Ş.K., “zarar verme kastı olmadığını” ileri sürdü.

19 Şubat gecesi Hüsne Aslan ile tartışan Şahin .K., Aslan otomobilden inmeye çalıştığı sırada iddiaya göre gaza bastı. Dengesini kaybederek yola düşen kadın, otomobilin sağ arka tekerleğinin altında kalarak yaşamını yitirdi. Kaçan Şahin K., evinde yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

’Taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Şahin K., Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Hüsne Aslan’ın ağabeyi Deniz Aslan ve tarafların avukatlarının da katıldığı duruşmada, olayın meydana geldiği Tonguç Caddesi’nde esnaflık yapan 19 yaşındaki Bülent Vural tanık olarak dinlendi. Olay sırasında lokantada yemek yediğini belirten Vural, şunları anlattı:

“Kadın inmek istediği sırada araç hareket etti ve 7- 8 metre kadar sürüklendi. Sürekli çığlık atıyordu. Hareket halindeki aracın kapısı park halindeki bir araca çarpınca kapıya tutunan kadın, iki araç arasına sıkışmamak için tahminimce kapıyı bıraktı ve yola düştü. Sonra da aracın sağ arka tekerleği başının üzerinden geçti. O sırada ’küt’ diye bir ses duydum. Araç çok hızlı patinaj yaparak kalkış yaptı. Herhangi bir duraksama olmadı.”

’Zarar verme Kastım Yoktu’

Tutuklu sanık Şahin K. ise tanığın ifadesini kabul etmediğini söyledi ve ” Aleyhime olan beyanları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Şahin K. hakkında Hüsne Aslan’ın yaşamını yitirdiği gece alkollü araç kullandığı gerekçesiyle Antalya 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde de ayrı bir dava da açıldı. Bu davanın Hüsne Aslan’ın ölümüyle ilgili açılan davayla birleştirilmesi önerisine muvafakat veren mahkeme, sanığın tahliye talebini kabul etmedi. Duruşma, erteledi.

Kaynak: BİRGÜN

Benzer Yazılar