KENT SOKAK YAŞAM

Türel’in seçim vaadi bir sezon sürdü: Konyaaltı Plajları yeniden ücretli

Antalya – Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Ücretsiz Sahil Halka İyi Gelecek” vaadi sadece bir sezon sürdü, geçtiğimiz yıl ücretsiz olan plajlar yapılan ‘düzenlemeyle’ yeniden ücrete tabi tutuldu.

Geçtiğimiz sezon ücretsiz şemsiye ve şezlong hizmetiyle halkın kullanımına açılan Konyaaltı Plajları’nda bu uygulama sona erdi. Yerel seçimde Türel’in “Ücretsiz Sahil Halka İyi Gelecek” sloganıyla sürdürdüğü seçim kampanyasının ‘halkçı’ uygulaması sadece bir sezon sürdü.

7 BUÇUK LİRA ÖDENECEK

Antalya Ajans’ın Özel Haber’iyle gündeme gelen ‘düzenleme’ henüz uygulanmaya başlamadı. Geçen sezon ücretsiz şemsiye ve şezlongların sahilden götürülmesi üzerine plajların bir kısmında denetimli hizmet uygulaması devreye sokulurken, plajların bir diğer kısmına ücret tarifesi getirildi. Yeni uygulamayla birlikte, geçen sezon ücret ödenmeyen hizmet için bu sezon 7 buçuk lira ödenecek. Kent Meydanı karşısına yakın bir bölümde ise depozito veya kimlik karşılığı hizmet alınabilecek.

Sezon başladığından beri Konyaaltı Plajları’ndaki eksiklikler göze çarpıyordu. Plajlarda şemsiye ve şezlong bulunmazken, duşların bir kısmı da çalışmıyordu: gölgelik uygulaması da 15 Haziran itibariyle getirilmeye çalışıldı ancak o da tepkiler üzerine kaldırıldı. Plajların ücretli olması ise tepkilere neden oldu.

Benzer Yazılar