GENÇLİK SOKAK ÜNİVERSİTE

Üniversiteliler ‘6 yaşındaki kız çocukları evlenebilir’ diyen Nurettin Yıldız’ı protesto etti

Antalya Sokakları – Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bir konferansa konuşmacı olarak katılan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, öğrenciler tarafından protesto edildi.

209356Daha önce ‘6 yaşındaki kız çocukları evlenebilir’ ve ‘Kadınlar dövüldükleri için mutlu olmalı’ şeklindeki açıklamaları nedeniyle büyük tepki çeken Nurettin Yıldız’ın Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde konferans saat vereceği salona üniversiteliler alınmadı. Konferans salonu girişinde Yıldız’a tepki gösteren üniversiteler ‘Tarikatlar dışarı bilim içeri’ sloganı atarken, salon içindeki bir grup ise tekbir sloganı attı. Üniversite güvenlikleri ve çevik kuvvetin korumaya aldığı salon girişinde öğrenciler “AKP’nin, gericilerin, kadın düşmanlarının değil, Üniversiteler bizimdir’ pankartı açan üniversiteliler “6 yaşındaki çocuklarla evlenilebilir diyenleri üniversitemizde istemiyoruz. Kadın düşmanlarına konferans izni veriliyor, bizler talep ettiğimizde izin verilmiyor” sözleriyle tepki gösterdi. Öğrenciler yaptıkları açıklamadan sonra Hukuk Fakültesi’nen Olbia Çarşı’sına yürüyüş gerçekleştirdi.

"6 yaşındaki çocukla evlenilebilir' diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız'ın Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gelmesi öğrenciler tarafından protesto edildi. Güvenlik tekbir sloganı atan grubu korudu

Posted by Antalya Sokakları on 7 Ocak 2016 Perşembe

nob

Benzer Yazılar