ÇOCUK EĞİTİM MANŞET SOKAK

Velilere “İhmal ve İstismar” konulu eğitim

Antalya’nın Kepez İlçesi’ndeki bir ilkokulda velilerle “İhmal ve İstismar” konulu eğitim verildi

Antalya – Son dönemlerde eğitim kurumlarına artan taciz olayları velilerin ve öğrencilerin yanı sıra okul yönetimleri ve öğretmenleri de alarma geçirdi. Antalya’nın Kepez İlçesi’nde bir ilköğretim okulunda okul öncesi eğitim gören öğrencileri dahil tüm öğrenim gören öğrencilerin velilerine “İhmal ve İstismar” konulu eğitime çağrı mektubu gönderildi.

a9d6a0efa7Bu çağrı ile birlikte okullarda taciz ve tecavüz olaylarına karşın öncelikle öğrenci ve velilerin bilinçlendirilmesi amaçlandığı belirtildi. Velilere gönderilen çağrı mektubunda ise “ Okulumuzda “İhmal ve istismar” konulu eğitim çalışması gerçekleştirilecektir. Çocuğunuzun karşılaşabileceği tehdit ve tehlikelerin farkına varmak, onları korumak ve bunlarla ilgili neler yapılabileceğini konuşmak üzere sizleri bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Toplantı içeriği ve son dönemlerde yaşanan taciz olayları nedeniyle tedirgin olan birçok veli ise toplantı esansında eğitim kurumlarının bu tarz vak’alarla anılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Katılımcılar arasında yer alan bir veli “Çocuklarımızı nasıl koruyacağımızı bilmiyoruz. Eğitim yuvasında bile artık bunlar yaşanıyorsa vay halimize” diyerek duruma tepki gösterdi.

Benzer Yazılar