SOKAK

Yitirilenlerin ardından Alanya: “Emeğiyle var olan insanlardık, sadece barış istiyorduk, bizi paramparça ettiler”

Alanya – Barış ve Demokrasi mitingi için Alanya’dan yola çıkıp Ankara’daki katliamda yaşamını yitirenleri anmak ve katliamı kınamak için bugün Alanya PTT önünde basın açıklaması yapıldı. Alanya Eğitim- Sen’ in Emek ve Demokrasi güçleri adına yaptığı açıklamada çok çarpıcı ifadelere yer verildi.

YARALILARIMIZ YERDEYKEN BİZE COPLARI REVA GÖRDÜLER

Açıklama; “Barışın halaylarını çekiyorduk biz orada, ama biz halaylar çekerken bombaları patlattılar. Gökyüzünden yağmur yağması yerine, etler yağdı, kanlar yağdı.Bizi öldürdüler. Daha acısı, bizim yaralılararımıza yardım etmek yerine bize gaz bombası bize copları reva gördüler. Ama bizler hala barış için can atıyoruz, barışı bu ülkede sağlayana kadar ölümüne mücadele edeceğiz. Bu ülkeyi yaşanılabilir hale getirene kadar, bu ülke yaşanılabilir bir ülke olana kadar, barış sağlanana kadar mücadeleye devam edeceğiz”

IMG-20151011-WA0007EMEĞİYLE VAR OLAN İNSANLAR OLARAK ORAYA BARIŞ İÇİN GİTMİŞTİK

“Orada güvenlik önlemi alınmıştı diyorlar, hayır biz gördük hiçbir güvenlik önlemi yoktu. Hiçbir polis ekibi yoktu oralarda. Taa ki bombalar patlayıp oraya coplarla, gaz bombalarıyla gelene kadar. Bizler öldürüldükten sonra, ölülerimizin şehitlerimizin etrafını sardılar. Saatlerce onlar orada bekledi. Asfaltın üstünde. Biz onları seyretmekle yetindik. “
“Yeter artık. Yeter. Artık bu ülkede akan kan dursun. Bizler halk olarak biz aslında KESK olarak Emek örgütleri olarak bu halkın barışa ihtiyacı olduğunu söyledik. Biz siyasetçi değildik bizler emek örgütleriydik. Emeğiyle var olan insanlardık oraya sadece barış için gittik. Sadece barış. Başka hiçbir amacımız yoktu. Ama bizi öldürdüler.Bizi paramparça ettiler” denildi.Basın açıklamasının ardından 15 dakika süren oturma eylemi yapıldı.

Katliamda Alanya’dan 7 kişi yaşamını yitirmişti. Akşamüstü saat altıda Alanya girişinden Sevim Şinik ve Tevfik Dalgıç’ın cenazeleri alınacağı, diğer cenazelerden ikisinin memleketleri Bolu ve Elbistan’a defnedileceği verilen bilgiler arasında. İsimleri netleşen fakat kimlik tespiti henüz tamamlanamamış olanlar için ise bekleyiş sürüyor.

piIMG-20151011-WA0006

Benzer Yazılar