KENT MANŞET SOKAK

Yol çalışması mağdur etti, tali yol kullanılmaz halde

Antalya- Kemer karayolu üzerinde bulunan Beldibi Çifteçeşmeler Mahallesi yolu, yeni yol çalışması sonrasında kullanılmaz hale geldi

Antalya – Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü’nün Antalya- Kemer karayolu çalışmasını ihale ettiği firma, Beldibi Çifteçeşmeler Mahallesi İnceöz mevkiinde anayolu  yaklaşık 1 metre yükseltti. Yol tali yoldan yüksek olunca araçlar kullanamaz hale geldi. Aynı bölgedeki alt geçidin de hem giriş hem çıkışı çok yüksek yapıldı.

‘BİZ YAPAMAYIZ, BELEDİYE YASPIN’
Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü’nün ihalesi sonucunda Antalya- Kemer duble yol çalışmalarında asfalt yenilenirken, Beldibi’nin Çifteçeşmeler Mahallesi İnceöz mevkiinde oturan vatandaşların okul ve diğer ihtiyaçları için kullandığı yol ile alt geçit firma tarafından kullanılamaz halde bırakıldı. Mahalleli şantiye sorumlularına anayolla tali yolun birleştiği noktadaki 1 metreye yakın yüksekliğin hafriyat dökülerek düzeltilmesini, alt geçidin giriş ve çıkışlarının da aynı şekilde biraz alçaltılması ve düzenlenmesini istedi. Ancak firmanın şantiye sorumluları ‘Biz yapamayız, belediye yapsın, karayolları yapsın’ diye yanıt verdi.

20 SENELİK YOLU KULLANAMIYORLAR
Mahallede 30 hane olduğunu belirten mahalle sakinlerinden Hasan Duyar, “Karayolları çalışması 2 ayda bitecek dediler, 3 ay sürdü. Anayolla tali yolun birleştiği noktayı o kadar yüksek yaptılar ki, burayı 20 senedir kullanıyorduk. Çocuklar okula gidiyor, servis bekliyor. Yükseklik nedeniyle yaşlı insanlar inemiyor. 2 kamyon hafriyat döktürüp burayı düzelttiremedik. Bu yoldan belediyeye, ekmek almaya, okula gidiyoruz. Bir de alt geçit yapıldı ama orayı da kullanamıyoruz. Hem girişi hem çıkışı çok yüksek ve bozuk bırakılıp gitti. Bir kez arabayla geçmeye çalıştık kaldı, ittire ittire zorla çıkarabildik. Bu yola ihtiyacımız var, çok zor durumdayız” diye konuştu.

Benzer Yazılar