İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » DHF’ye yönelik operasyonlar protesto edildi

DHF’ye yönelik operasyonlar protesto edildi

  Antalya – Geçtiğimiz gün Demokratik Halklar Federasyonu üyelerine yönelik yapılan gözaltı ve polis baskınına tepki eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

  Berkin Elvan ve 1 Mayıs’a katıldıkları gerekçesiyle geçtiğimiz gün İstanbul’da gözaltına alınan Federayon üyeleri ile Halkın günlüğü çalışanlarına destek ve yapılan gözaltıları protesto için DHF bugün basın açıklaması ve yürüyüş gerçekleştirdi.

  Kapayalıyol Halkbankası önünde toplanılmasının ardından Attalos’a yürüyen kitle burada basın açıklaması yaptı.Açıklamada, “Son bir haftadır Demokratik Halklar Federasyonu ve Sosyalist Demokrasi Partisi’ne yönelik gerçekleşen gözaltı saldırısı halkın örgütlenme talebine yönelik olduğu kadar devrimci demokratik kurumların birlikte mücadele etme yöneliminedir” denildi.

  Yapılan gözaltılara tepki gösterilen açıklamada,” Gözaltı baskınlarıyla yaşattığınız terör karşısında, insanca yaşamanın tüm erdemliğini kuşanarak bulunduğumuz tüm alanlarda geleceğimizi zorbaların ellerinden almak için kavgayı daha da büyüteceğiz” ifadelerine yer verildi

  piIMG_0668

  IMG_0667

  IMG_0678