KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

14. İşçi Filmleri Festivali Antalya’da perdelerini açtı

Antalya Sokakları – Bu yıl ‘Perdeyi Aç, Sesin Sarsın Dünyayı’ sloganıyla 14. İşçi Filmleri Festivali Antalya açılışı Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonunda yapıldı.

Emek, demokrasi ve barış mücadelesinde yitirilenler anısına saygı duruşu ile başlayan açılışta Afganistanbul filmi gösterimi yanı sıra, Antalya Halkevi Kadın Korosu ve Promete sahne aldı. Festival ekibi tarafından düzenlenen plaket töreninde bu yıl, lösemiye karşı mücadelesinde herkese umut olan Öykü Arin ve kent, doğa yağmasına karşı hukuk mücadelesi veren  avukatlar Münip Ermiş, Mustafa Şahin ve Tuncay Koç’a plaketleri verildi.

Festivale video mesajı ile katılan Öykü Arin  salona “Ben direndim, siz de direnin” şeklinde seslendi. Öykü Arin adına plaketi alan, annesi  Eylem Şen konuşmasında,  dayanışma mesajı verdi. Kent ve doğa yağmasına karşı hukuk mücadeleleri ile öne çıkan avukatlar Münip Ermiş, Mustafa Şahin, Tuncay Koç yaptıkları konuşmalarda, hukuğun geldiği noktada kent ve doğa mücadelelerinin ancak direnerek başarıya ulaşacağına vurgu yaptılar.

Konuşmalar ardından sahne alan Antalya Halkevi Kadın Korosu izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Promete’nin müzik dinlestisinin ardından Afganistanbul gösterimi sonrası açılış gecesi sona erdi.

Benzer Yazılar