MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

Akdeniz Üniversitesi’ne 1 milyon TL’lik kapı

Akdeniz Üniversitesi Meltem istikameti doğu girişinde yapılan kapı inşaatının proje değerinin 1.094.00,00 TL olduğu açıklandı.

Antalya –  Akdeniz Üniversitesi Meltem girişinde bir süredir devam eden çalışmaların, üniversitenin Meltem istikametindeki, doğu girişi için yapılan kapı inşaatı olduğu açıklandı. İnşaatın sözleşme bedeli ise dudak uçuklattı. Akdeniz Üniversitesi Meltem istikameti doğu girişinde yapılan kapı inşaatının proje değerinin 1.094.00,00 TL olduğu açıklandı.

İnşaat Taahhüt Bilgi Tabelasında yer alan inşaat sözleşme bedeline göre projenin maliyeti 1.094.000,00 TL (1 Milyon 94 Bin TL) olarak belirtildi. Projede yüklenici olan firmanın daha önce de Akdeniz Üniversitesi Stadyumu koşu pistini yenilediği öğrenildi.

MANİDAR TARİH: 6 KASIM
Proje bitiş tarihi 6 Kasım 2018 olarak ilan edilirken, bu tarihin kurulduğu günden bu yana üniversiteliler tarafından protesto edilen YÖK’ün kuruluş yıl dönümüne denk gelmesi dikkat çekti. Dikkat çeken diğer bir durum ise geçtiğimiz aylarda Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yaşanan mali ve ekonomik kriz haberlerinin ardından böyle yüksek maliyetli bir projenin başlatılmış olması oldu.

Kaynak: Korsan Gazete/Mehmet Serin

Benzer Yazılar