KADIN SOKAK

‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’ tamamlandı

Toplumsal cinsiyet, Türkiye’de kadın olmak ve kadına yönelik şiddet gibi konuların işlendiği ‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’ programı tamamlandı. Eğitime katılan üniversite öğrencilerinin sertifikaları teslim edildi.

Antalya – Muratpaşa Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’nin birlikte düzenlediği ‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’ tamamlandı. Eğitime katılan üniversite öğrencilerinin sertifikaları, Balbey Gençlikevi’nde düzenlenen törenle verildi

Eğitim süresince kadınların hak ve sorumlulukları, temel insan hakları, toplumsal cinsiyet ve  Türkiye’de kadın olmak, kadına yönelik şiddet ve çocuk hakları, iletişim özgürlüğü ve etkili iletişim, kadın sağlığı ve sağlıklı yaşam, çalışma hayatında haklar gibi konularda uzmanlar bilgi verdi. En az 5 eğitime katılan kadınlara “Aktif Kadın Yurttaş Sertifikası” verildi.

Muratpaşa Belediyesi’nin, şiddete uğrayan kadınlara yönelik saha çalışması yapan Al Yazma Grubu, Antalya yerelinde şiddet uygulanan pek çok kadın olduğuna dikkat çekerken Turunç Masa’ya da çok ciddi sayıda şiddete gören kadınların yardım için başvurduğu aktarıldı.

Benzer Yazılar