MANŞET POLİTİKA SOKAK

Antalya HDP İl Örgütü: ‘Hayır ile güneş doğacak’

Antalya HDP İl Örgütü, nisan ayında gerçekleştirilecek olan referandum çalışmaları kapsamında kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Antalya- Kahvaltılı sohbet toplantısı düzenleyen Antalya HDP İl Örgütü kahvaltıdan sonra basın toplantısı gerçekleştirdi.

Basın toplantısında söz alan Antalya İl Eş Başkanı İhsan Nergis hükümetin HDP’ye karşı siyasi linç kampanyası uyguladığını belirterek”Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düşürülürken, Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’a 5 ay ceza verilmesi, Milletvekili Baluken’nin  yeniden tutuklanması tesadüf değildir”dedi.

Baskı, gözaltı ve tutuklamaların her gün artarak devam ettiğini AKP’nin böyle yaparak aslında halktan korktuğunu söyleyen İhsan Nergis ”Hayır ile güneş doğacak” ifadesinde bulundu.

”GÜMBÜR GÜMBÜR GELECEĞİZ”
İhsan Nergis, Antalya’da il çalışma kordinasyonunun kurulduğunu, 15 ilçede çalışma kordinasyonunun oluşturulduğunu ve mahalle komisyonlarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. ”Gümbür gümbür geleceğiz”söylemi ile nisan ayında yapılacak olan referandum için hazır olduklarını ifade etti.

”KADIN OLARAK ‘HAYIR’ DEMEK İÇİN MİLYONLARCA NEDENİMİZ VAR”
25 dilde hayır diyoruz diyen Antalya İl Eş Başkanı Songül Şavklı, ”HDP’nin kuruluş felsefesinde ve siyasetinde hem bu topraklarda hem de orta doğu coğrafyasında çok dilli, çok kültürlü yapıyı koruyacağı her bir kültürün kendisini kendi dili ile ifade edebileceği toplumu hedeflemektir. Her türlü tekçiliğe karşı olmaya devam edeceğiz. Bizim hayır demek için milyonlarca nedenimiz var. Kadın olarak da hayır demek için milyonlarca nedenimiz var, yaşamın her alanında eşit temsile inanıyoruz”dedi.

”Seçimde hayır diyeceğiz, herkesin hayırı kendine” diyen Parti Meclisi üyesi Nigar Duru sözlerine: ”Cumhurbaşkanı bir yandan seçilmişlere güvenin derken öte yandan bütün seçilmişlerin yerine kayyumlar atayarak yol almaktadır. Hatta kurulmuş kadın örgütlerine bile kayyumlar atayarak, kapatarak saldırmaktadır. Bugün şiddete uğrayan bir kadının başvurabileceği bir kurum kalmamıştır”diye devam etti.

 

Benzer Yazılar