KENT MANŞET SOKAK

Antalya Kent Konseyi Atatürk Parkı için uyardı

Mülkiyeti Hazine’ye ait olan ve Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan 10 yıllık tahsis süresi geçen yıl sona eren Atatürk Parkı’nda ortaya çıkan yönetim boşluğu işgallere ve kaçak yapıların artmasına neden oldu

Antalya – Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’ne bağlı Konyaltı Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Parkı’nda kontrol ve denetimin neredeyse tamamen ortadan kalkmasını fırsat bilen bazı işletmecilerin bulundukları alanlarda proje ve ruhsata aykırı düzenlemelere gitmesi tepkilere neden oluyor. İşgaller ve kaçak yapılaşmalarla ilgili gelen yoğun şikayetler üzerine konuyu gündemine alan Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, önümüzdeki günlerde yapacağı toplantının ardından hazırlayacağı raporu başta ilgili bakanlık olmak üzere Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’ne gönderecek. Oluşturulacak bir komisyonla söz konusu park alanında işgaller ve kaçak yapıların tespitine yönelik kapsamlı bir çalışma da yapılacak.

KONUYU KENTİN GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ
Antalya Büyükşehir Belediyesi, tahsis süresi 22 Ağustos 2015 tarihinde sona eren Atatürk Parkı’nı almak için yeniden girişimlerde bulunmuş ancak Defterdarlığın tutumu nedeniyle daha sonra vazgeçmişti. Defterdarlık, hem Büyükşehir Belediyesi’ne hem de işletmeci firmaya gönderdiği 22 Temmuz 2015 tarihli bir yazıyla sözleşme süresinin sona erdiğini hatırlatarak, söz konusu alanın üzerindeki işletmelerin boşaltılarak teslim edilmesini istemişti.
Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nca yapılan açıklamada, kentin cazibe merkezlerinden biri olan Atatürk Parkı’nda yaşanmakta olan sorunlara duyarsız kalınamayacağı vurgulanarak, “Konuyu kentin gündemine taşımak, Antalyalıların dikkatini buraya çekmek için ne gerekiyorsa yapacağız” denildi.

Kaynak:Antalya Ajans

Benzer Yazılar