EMEK KENT MANŞET SOKAK

Antalya’da esnaf yol kapattı, polis TOMA ile saldırdı

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden Aksu ilçesine bağlı Kundu’da, esnaf ile polis arasında yaşanan gerginlik üzerine Esnaf Lara turizm yolunu kapatarak eylem yaptı.

Antalya –  Aksu’da firmaların marka taklidi yapıldığı gerekçesi ile Kundu turizm bölgesinde mağazalarda arama yapılmak istenmesi üzerine esnaf ile polis arasında arbede yaşandı. Çıkan arbede sonrası, Kundu’da bulunan esnaf Lara turizm yolu olarak adlandırılan ana yolu trafiğe kapattı. Saat 13.00 civarlarında yolu trafiğe kapatan esnafa polis, turistlerin ve bayram için bölgeye tatilini geçirmek üzere gelen yurttaşların şaşkın bakışları arasında TOMA ile müdahale etti. Başka alanlarda toplanmaya çalışan esnafı polis, TOMA ile saldırarak dağıttı. Polis coplarla birçok kişiyi darbederek gözaltına aldı.

ESNAF DAHA ÖNCE DE YOLU KAPATMIŞTI
6 Ağustos 2015 günü, bir anda işyerlerinin önünde İstanbul’dan gelen büyük markaların avukatlarını ve polisleri gören esnaf, tepki olarak Lara turizm yolunu çöp konteynerleriyle trafiğe kapatmıştı. Polisin uyarısına rağmen yol açılmayınca 2 otobüs polis daha takviye edilerek biber gazı kullanılmış ve yol trafiğe açılmıştı.

Kaynak: Evrensel

Benzer Yazılar