DOĞA SOKAK

Antalya’da ışıklı, horonlu Cerattepe eylemi

Antalya Sokakları – Cerattepe’deki doğa talanına karşı süren direnişe Antalyalılardan destek eylemi geldi. Antalya Halkevleri tarafından düzenlenen eylemde çok sayıda Antalyalı, Artvin halkının direnişine destek oldu.

Cerattepe’deki direniş sekizci gününe girerken, Antalya direnişe ses verdi. Antalya Halkevleri tarafından Attalos Meydanı’nda yapılan eyleme Öğrenci kolektifleri, Liseli Genç Umut, bazı doğa ve bisiklet toplulukları ve CHP’liler destek verdi. Kepez Halkevi başkanı Hüseyin Ayçiçek’in okuduğu basın açıklamasında “Antalya’da yaşayan bizler Cengiz Holding’i CLK Akdeniz adı altında her gün elektrik faturalarıyla yapılan soygunlardan tanıyoruz” denildi.

“ARTVİN HALKININ DİRENİŞİ DİRENİŞİMİZDİR”
Açıklamada, yıllardır deresine, suyuna, çayına sahip çıkan Artvin Halkının direnişi direnişimizdir” ifadelerine yer verildi.
“2011 Haziran’ında polis saldırısıyla katledilen Metin Lokumcu’nun yoldaşları, öğrencileri, arkadaşları, hemşerileri AKP’nin palazlandırdığı Cengiz Holding’i Artvin’den kovmak için direniyor.Doğaya düşman, halka düşman bu iktidarı durdurmak için; doğaya, kentlerimize, emeğimize, haklarımıza sahip çıkmak için halkımızı, soygunculara ve yağmacılara karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz” denildi. Basın açıklamasının ardından Artvin direnişinin simgesi haline gelen ışık yakma eylemi de yapıldı. Eylem horonlarla sona erdi.

Fotoğraf: Yasemin Aydemir

Benzer Yazılar