DOĞA MANŞET SOKAK

Antalya’da yine hayvan katliamı: Kepez’de iki köpek zehirlenerek öldürüldü

Kepez İlçesi’nde yaşayan Hüseyin Kılar 3 gün önce kaybolan köpeğini zehirlenerek öldürüldü. Hüseyin Kılar, ” Bunu yapanlar insan olamaz” dedi.

Antalya- Antalya’da bu kezde Kepez ilçesi Duraliler Mahallesi’nde yaşayan Hüseyin Kılar’ın, 3 gün önce kaybolan köpeği zehirlenerek öldürüldü.

Kepez’in Duraliler Mahallesi’nde yaşayan Hüseyin Kılar, 3 gün önce kaybolan “golden retriever” cinsi “Efe” adlı köpeğini aramaya başladı. HüseyinKılar, mahalledeki boş bir arazide köpeğini zehirlenmiş olarak buldu. Hüseyin Kılar, köpeğinin 5 metre ilerisinde başka bir köpeğin daha zehirlendiğini fark etti.

Mahallede köpeklerin sürekli zehirlenerek öldürüldüğünü ifade eden Hüseyin Kılar, “Komşularımızın zaman zaman köpeklerinin öldüğünü duyuyorduk. Bunu yapanlar insan olamaz. Ben 3 gündür köpeğimi her yerde aradım. Sosyal medyada bulunması için paylaşımlar yaptım. Bu köpekler Allah’ın sessiz kulları. Ne günahları vardı? Yazık. Böyle bir vahşet olamaz. Yetkililer artık buna bir ‘Dur’ desin.” dedi.

Duraliler Mahallesi’nde 2 ay önce de mahalle sakinleri yerde hareketsiz yatan kedi ve köpekler olduğunu görmüştü. Vatandaşların bilgi verdiği polis ekipleri, mahallede 12 köpek ve 2 kedinin, çöp konteynerlerinin yanına bırakılan zehirli etlerden yiyerek öldüğünü belirlemişti.

Kaynak: AA

Benzer Yazılar