MANŞET SOKAK

Antalya’da gözaltına alınan ÖDP ve tutuklanan SYKP yöneticilerine destek eylemi

Cemaat operasyonları kapsamında gözaltına alınan ÖDP Antalya eski İl Başkanı Zeynel Abidin Ergen ve twitter paylaşımları bahane edilerek tutuklanan SYKP İl Yöneticisi İsmet Papila için basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı. Açıklamada OHAL uygulamalarıyla muhalif kesimin hedef haline getirildiğine vurgu yapılırken, Ergen ve Papila’nın derhan serbest bırakılması talep edildi.

Antalya Sokakları- Cemaat operasyonları kapsamında gözaltına alınan Özgürlük ve Demokrasi Partisi(ÖDP) Antalya Eski İl Başkanı Zeynel Abidin Ergen ve dün Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Antalya İl Eşbaşkanı İsmet Papila için Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirildi.

Çok sayıda parti, sendika ve kitle örgütünün katılımıyla gerçekleşen eylemde OHAL uygulamalarına dikkat çekildi. Basın açıklamasını okuyan Nursel Öztürk, OHAL uygulamaları ve Kanun Hükmünde Kararname’lerle ‘FETÖ’ ile mücadele adı altında sosyalistlere, işçilere, emekçilere, gazetecilere yönelik baskı ve sindirme operasyonları yapıldığını belirtti. Öztürk, “Bizler biliyorduk ki mızrağın ucu biat etmeyen her kesime doğrultulacaktır. Yapılanlar bunu doğruluyor” dedi.

15 Temmuz’dan beri 60 bin civarında personelinin işine son verildiği, Eğitim Sen üyelerinin çoğunluğunu oluşturduğu 11 bin 300 öğretmenin açığa alındığını, 24’ü DBP’li olan belediyelere kayyum atandığını hatırlatan Öztürk, “İktidar saldırılarına devam ediyor” dedi.

Açıklamada HDP’lilere ve gençlere yönelik gözaltı ve tutuklamalara, FETÖ üyeliği iddiasıyla Zeynel Abidin Ergen’in gözaltına alınmasına, SYKP Antalya İl Yöneticisi İsmet Papila’nin twitter paylaşımları bahane edilerek tutuklanmasına tepki gösterildi.

Nursel Öztürk açıklamayı şöyle sürdürdü: “Görünen o ki bu saldırılar devam edecek. Ancak iktidarın atladığı bir şey var: Bizler 12 Mart’ları, 12 Eylül’leri yaşadık. O askeri diktatörlüklerin zulümlerini gördük. Bizleri gözaltılarla, tutuklamalarla yıldıramayacaksınız. Yılmayacağız ve haklı mücadelemize devam edeceğiz.”

Açıklama oturma eyleminin ardından sona erdi.

received_1080800498693905

pi-ya

Benzer Yazılar