MANŞET SOKAK SPOR

Barış için katledilenler adına “Barış ve sevgi futbol turnuvası”

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Yılmaz ve Gülhan Elmascan çiftinin anısına ‘Sevgi ve Barış Futbol Turnuvası’ düzenlendi.

Antalya – Antalya’da Alevi dernekleri ve birçok yöre derneklerinin katılımıyla, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Yılmaz ve Gülhan Elmascan çiftinin anısına ‘Sevgi ve Barış Futbol Turnuvası’ düzenlendi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi ve Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şubesi üyeleri tarafından, Alevi Yolu Kültür Araştırma ve Dayanışma Derneği, Korkuteli Büyükköy Yarencik Derneği ve birçok yöre derneklerinin katılımıyla 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Yılmaz ve Gülhan Elmascan çiftinin anısına ‘Sevgi ve Barış Futbol Turnuvası’ başladı.

Selim Ay Tesisleri’nde başlayan turnuvaya 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Gülhan Elmascan’ın amcası Metin Can da katıldı.

BARIŞ İSTEDİKLERİ İÇİN KATLEDİLDİLER
Metin Can, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şube Başkanı Adnan Arslan’a böyle anlamlı bir futbol turnuvası yaptıkları için teşekkür etti. Can, “Hem çok sevinçliyim, hem de yeğenim için çok üzgünüm.

Yeğenim Gülhan 4 yıldır öğretmenlik yapıyordu, bir yıldır da evliydi” dedi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şube Başkanı Adnan Arslan ise, bu dava herkesin davası olduğunun altını çizerek, çok bedeller ödediklerini ve ödemeye devam ettiklerini vurguladı.

Ankara patlaması olduğunda sırada kendisinin de orada bulunduğunu ifade eden Arslan, “Bu olayı canlı yaşadığım için turnuva düzenlemeye karar verdik. Bu ölen çiftin haberini ilk ben aldım. Daha hayatının baharındaydılar. Barış için bu insanlar katledildi.

Babasıyla da görüştük, o da çok duygulandı. Bu gençlerimiz adına turnuva düzenledik. Turnuvamız inşallah tartışmasız, kavgasız ve barış içinde biter. Biz de bu çiftimizi yâd etmiş oluruz. Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Final maçına ailesini de davet edeceğiz” dedi.

ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK
Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şube Başkanı Hasan Kaya ise, turnuvanın gençler için hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, geçen sene bu turnuvayı başlattıklarını ve bunun devamı olarak gördüklerini söyledi.

Kaya, “Ben inanıyorum ki bu turnuva gençlerimizin birlik ve beraberlik olması açısından çok önemlidir. Ölen çocuklarımız adına yapılmasının da ayrı bir özelliği vardır. Turnuvamız hayırlı olsun. Bu etkinliklerimiz devam edecek” diye konuştu. Turnuvanın Mayıs ayı sonunda bitmesi hedefleniyor.

 Kaynak: Kaktüs Haber

Benzer Yazılar