POLİTİKA SOKAK

Birleşik Haziran Hareketi: “AKP yalnız bırakılmalıdır”

Antalya – Birleşik Haziran Hareketi, ülke genelinde başlattıkları “Görülmemiş Hesap Kalmayacak” eylemlerini Antalya’da da gerçekleştirdi

hzrn1AKP’nin yalnız bırakılması, iktidar olduğu sürece işlediği suçların ortaya çıkarılması talebiyle sokağa çıkan Birleşik Haziran Hareketi üyeleri, bugün Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.Açıklamada Erdoğan ve AKP rejiminden hesap sorma çağrısında bulunarak, “Halkın iktidardan düşürdüğü AKP, hiçbir koşulda koalisyon ortağı yapılıp iktidara taşınmamalı, AKP yalnız bırakılmalıdır. Roboski’den Reyhanlı’ya, Soma’dan Ermenek’e, AKP’nin 13 yıllık iktidarı boyunca işlediği suçlar aklanmamalı, bu suçlara ortak olunmamalıdır” denildi.

Açıklamada “21 Haziran Pazar günü ülkenin her yerinde halkın taleplerini haykırmak için sokaklarda olacağız” denilerek eylem çağrısı yapan Birleşik Haziran Hareketi, yolsuzlukların araştırılması, Erdoğan’ın istifası, iç güvenlik yasasının iptali, iş cinayetlerinin sorumlularının cezalandırılması, laik ve bilimsel eğitim için adım atılması gerektiğine işaret ettiler.

“Erdoğan ve AKP’nin tüm suçlarının hesabını soracağız. Halkın birleşik mücadelesiyle Erdoğan’ın kirli-karanlık ve halkı nefessiz bırakan bu düzenini yıkıp, gün ışığının, ekmeğin, yaşamın ve özgürlüğün ülkesini, Haziran Türkiye’sini kuracağız” denilerek basın açıklamasına son verildi.

pi

Fotoğraf: GSKM

Benzer Yazılar