KENT MANŞET SOKAK

Büyükşehir Manavgat’ta olan sahili Akseki Belediyesi’ne verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin komisyon kararıyla Akseki Belediyesi’ne verdiği Kızılot Sahiliyle ilgili Manavgat Belediye Başkanı Sözen, “ Yasal olmayan şekilde aldığınız 6 m2lik büfe ile 125 bin m2’lik sahile sahip çıkamazsınız. Buna bu halk asla izin vermez” dedi.

Antalya- Komite kararı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta olan Kızılot Sahili’ni Akseki’ye vermesi tepki yarattı. Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen, CHP Milletvekili Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Semih Esen ve CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar Kızılot Sahili’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kızılot Sahili’nde yapılan basın açıklamasında “Kızılot Sahili Manavgat’ındır”,  “Gözü dönmüş otorite”, “Sevim Koş Büyükşehir Geldi”, “Bu sahil çok büyük AVM yapalım”  gibi pankart ve dövizleriyle sahilde toplanan Manavgatlılar, sloganlarla yasal olmayan bir şekilde sahillerini Akseki Belediyesi’ne kiralayan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne isyan etti.

ZABITA EKİPLERİ GÖRMESE HABERLERİ OLMAYACAK
Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen, bir kentin, halkın bölgesine, değerlerine sahip çıkmasının gurur verici olduğunu söyledi. Sözen, “Biz kent olarak bir aile olabilirsek, bize ait olanların kavgasını verirsek her zaman başarırız. Burada olduğunuz için teşekkür ederim” dedi. Hak aramaktan yorulduklarını ama bazılarının haksızlık etmekten sıkılmadığını vurgulayan Sözen, zabıta ekiplerinin tesadüfen gördüklerini ve durumdan öyle haberdar olduklarını dile getirdi. Sözen, Akseki Belediye Başkanı’nın kendisine, “Sahilin kendilerine ait olduğunu Büyükşehir Belediyesinden sahilin komple tahsisini aldıklarını söyledi” dedi.

Sözen, plajın sadece 6 m2’lik büfe yeri olarak encümen kararı ile Akseki’ye verildiğini belirterek bu durumun yanlış olduğunu söyledi. Sözen, “Tüzel kişilikle hiçbir belediye yasal ihaleye giremez. Bir belediye kendi sınırları dışında asla hizmette, ticari faaliyette bulunamaz. Manavgat Kızılot plajı neresi Akseki neresi? Yasayı bir tarafa bırakın bir belediyenin sınırları içinde faaliyet yapılıyorsa ki, biz ziyaretlerimizde bile o belediye başkanına telefon açarak bölgenizdeyiz diyerek haber veriyoruz. Manavgat belediyesini hiçe sayarak, haber vermeden inşaata başlıyorsunuz. Bu etik değil. Ölçüsüz, adapsızdır” dedi.

“TEKRAR AKSEKİ İLE DOST OLMA ZAMANI”

Başkan Şükrü Sözen, 2010 yılında Orman alanından Kızılot Beldesi’ne tahsis edilen bu alanın 6360 sayılı yasa ile Manavgat Belediyesi’ne geçtiğini, 2020 yılına kadar sahilin Manavgat Belediyesinin olduğunu söyledi. Sözen, Akseki Belediye Başkanı’nın sosyal medya paylaşımlarını da göstererek bunun kendi halkını kandırmaktan başka bir şey olmadığını söyledi. Sözen, “Yasal olmayan şekilde Aldığınız 6 m2lik büfe ile 125 bin m2’lik sahile sahip çıkamazsınız. Buna bu halk asla izin vermez. Bizler hukuksuzlukla boğuşmaktan yorulmuyoruz. Yorulmayacağız. Ama yasa ne der. Fiilen ortada olmayan bir işyerine işyeri açma ruhsatı veremezsin derk. İhale alan bu işletmeciye işyeri açma ruhsatı vermişler. Bunu bir muhalefet belediye başkanı Şükrü Sözen yapsa canına okursunuz. Bunlara sizin duyarlılığınızla bir dur deme zamanı. Tekrar Aksekili dost ve akrabalarımıza, kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yoktur. Bizim her şeyimiz ortak. Bizim arasına kimse girmeye çalışmasın. Bu sahil herkesindir.” dedi.

Kaynak: Manavgat Haber

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar