KENT MANŞET ÖZEL HABER SOKAK

Konyaaltı halk plajlarında can kurtaran yok

Sezonun başlamasıyla Antayalıların ve turistlerin kullanmaya başladığı Konyaaltı Sahili halk plajlarında can kurtaran ve emniyet dubaları bulunmadığı ortaya çıktı.

Antalya Sokakları Özel –  Belediye Başkanlığı’na gelir gelmez Konyaaltı Sahili’ni ücretsiz yapacağı vaatlerinde bulunan Menderes Türel, başkanlığının dördüncü yılında Konyaaltı Plajları’nı özelleştirdi.

Sahili halka açtığı ilk yıl şemsiye ve şezlongların çalınması ile gündeme gelen plajlar, ikinci ce üçüncü yılında geç açılması ve kötü hizmeti ile anılmıştı. Antalyalılara ücretsiz, nitelikli hizmet vermeyi tercih etmeyen Menderes Türel dördüncü yılında plajları yeniden özelleştirdi.

Minicity kavşağından başlayarak Liman’a kadar uzanan sahil hattında 8 adet özel plaj açılan Konyaltı Sahili’nde halka açık alanlarda ücretsiz  şemsiye ve şezlong hizmeti sonlandırıldı.  Sahil boyunca halka açık alanlarda kısmen soyunma kabinleri ve duş üniteleri bulunmasına karşın, geçmiş yıllarda yer alan can kurtaran kuleleri ve emniyet dubaları ise artık yok.

CAN GÜVENLİĞİNİ RİSKE ATIYOR
Özel plajlara ayrılan bölümlere can kurtaran kuleleri ve emniyet dubaları olmasına karşın, halk plajlarında bulunmaması, halkın can  güvenliğini riske atıyor. Menderes Türel başkanlığa geldiğinden bugüne bir türlü çözülemeyen Konyaaltı Plaj’larının  son durumunun ne olacağı ise muamma

Benzer Yazılar