EĞİTİM GENÇLİK SOKAK

‘Çallı Kavşağı’ projesi okul kapattırdı

Antalya – Antalya’da yaklaşık üç yıl önce kurulan Özel Birey Koleji, bahçeye yapılan bina ve Çallı Kavşağı köprü inşaatlarını gerekçe göstererek eğitim-öğretim faaliyetlerini durdurdu

Çallı Kavşağı’nda üç yıl önce eğitim-öğretime başlanılan Özel Birey Koleji, geçen hafta sonu itibariyle faaliyetini durdurdu. Yaklaşık 120 öğrencinin eğitim gördüğü, çok sayıda öğretmen ve çalışanın bulunduğu okulun faaliyetini durdurması üzerine öğrenciler ortada kaldı. Öğrenciler, velileri tarafından başka özel okullar veya devlet okullarına nakledilmeye başladı. Faaliyeti durdurma gerekçesinin iflas olmadığını belirten kolejin sahibi Ergün Akıncı, okulun binası ve bahçesinin iki ayrı kişiye ait olduğunu, bahçe sahibinin bir inşaat yaptığını, bu şoku atlatamadan Çallı Kavşağı’nda da köprü yapımına başlandığını ve bu durumun okuldaki eğitim ve öğretimi olumsuz etkilediğini söyledi.

SAĞLIKLI EĞİTİM VERİLEMİYOR
Son 15-20 günlük süreçte bu inşaatlar nedeniyle sağlıklı eğitim-öğretim ortamı kalmadığını belirten Ergün Akıncı, “Ben de velileri topladım, artık burada sağlıklı eğitim-öğretim ortamı kalmadığını ve bunda ısrar etmenin hem çocuklara hem velilere haksızlık olduğunu söyledim. Antalya’da 3-4 okula, okulumuzun öğrencilerini bizzat ben kendim görüşerek dağıttım. Dün itibariyle de yeni okullarında çocuklar eğitime başladı” dedi. Okulda olduğunu ve hem çocukların sorunları hem de mali konularla ilgili görüşmeler ve uzlaşmaların sağlandığını dile getiren Akıncı, “Benim için sorun diyebileceğim, bir yere yerleştirilemeyen 3-5 öğrenci kaldı. Biz de böyle bir karar almak zorunda kalmak istemezdik ama sağlıksız bir ortamda eğitim-öğretimde ısrar etmek hem bizim geriye dönük eğitimci geçmişimiz hem de çocuklar açısından haksızlık olurdu. Kendi okulumu kaybetmekten daha çok, çocukların eğitiminin sağlıklı gitmesini düşündüm. Yoksa hiç kimse okulunun kapanmasını istemez” diye konuştu.

Benzer Yazılar