GENÇLİK MANŞET SOKAK

CHP Gençlik Kolları’ndan ‘Tecavüz Yasası’na karşı imza kampanyası

Antalya CHP Gençlik Kolları ‘Tecavüz Yasası’ diye bilinen önergeye karşı Kapalıyol’da imza kampanyası başlattı

Antalya Sokakları – Antalya Kapalıyol’da CHP Gençlik Kolları mecliste sunulan cinsel istismar suçunda mağdurla tecavüzcünün evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin önergesine karşı imza kampanyası başlattı.

15126292_322186674834033_435555497_oİmza kampanyası ile ilgili Antalya Sokakları’na konuşan CHP Antalya Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül “Genel merkezimizin öncülüğünde 81 ilde başlatılan imza kampanyasını salı gününde Antalya’dan da meclise götüreceğiz. Bu artık insanların çatlama noktası 12 ve 13 yaşında bir çocuğun elindeki kalem, nikah defterine imza atsın diye verilmemiştir. Milletvekilerinin elindeki kalem tecavüzü meşrulaştıran teklife imza atsınlar diye de verilmemiştir.  Bir çocuğa kalem, çalışsın üretsin, bilgilensin diye, o kalem milletvekiline çözüm üretsin tecavüzü engellesin diye verilmiştir.” dedi.

AKP’LİLERDEN ÖNERGEYE TEPKİ
Verilen önergeye duyarsız kalmadıklarını belirten Musa Gül “Tıpkı CHP Antalya İl Gençlik Kolları olarak kalemimizi haksızlıklar karşısında sessiz kalmamamız, bu duyarlılık hakkında imza atmamız imza toplamamız için ele aldığımız gibi. Bizde burada duyarsız kalmadık, Kapalıyol’da imza kampanyamızı başlattık. Burada AKP’li insanlar bile CHP’li değiliz ama bu olmamalı diyerek tepkilerini dile getirdiler.   Antalya’da Türkiye’de taşan tüm insanları bu duruma tepki koymaya farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. ” şeklinde konuştu

 

mt/nob

 

 

 

 

Benzer Yazılar