SOKAK

Ebru İntibay serbest bırakıldı

Antalya Sokakları – Antalya Halkevi üyesi Ebru İntibay, Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz gün ev baskınıyla gözaltına alınan Ebru İntibay, Rabia Naz pankartı astığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. “AKP Rabia Naz’ın katilini açıkla” ve “Rabia Naz’ın Hesabını Soracağız” ifadelerinin yer aldığı belirtilen söz konusu pankart terörle ilişkilendirilmişti.

2 Günlük Gözaltı süresinin sonunda savcılığa verilen ifadenin ardından Ebru İntibay Adli Kontrol ile serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz gün kaldığı eve şafak baskını yapılan Halkevci Kadınlar Üyesi Ebru İntibay’ın “AKP Rabia Naz’ın katilini açıkla” yazılı pankart ‘terör’ ile ilişkilendirilerek gözaltında tutulduğu belirtildi. Bunun üzerine Antalya Halkevci Kadınlar ve Antalya Kadın Platformu Ebru İntibay’a destek açıklamalarında bulundular.

“Ebru kadın mücadelesi başta olmak üzere emek ve demokrasi mücadelesinde ön saflarda yer alan bir arkadaşımızdır. Yıllardır mücadele ettiğimiz alanda kadını değil katili savunan, tecavüzcüyü koruyan zihniyet bu kez de baskısını Ebru arkadaşımızı gözaltına alarak göstermiştir.” ifadeleriyle yaşananlara tepki gösterdiler.

Ebru İntibay’ın “AKP Rabia Naz’ın katilini açıkla” yazılı pankartın ‘terör’ ile ilişikilendirilerek gözaltında tutulduğu belirtilen açıklamada “Ebru arkadaşımızın geçtiğimiz yıl Aralık ayında “AKP Rabia Naz’ın katilini açıkla” ve “Rabia Naz’ın Hesabını Soracağız” yazılı pankartları astığı iddiasıyla gözaltında tutulduğunu öğrendik. Velev ki arkadaşlarımız bu pankartı asmış olsun; Rabia Naz’ın adaletini aramak suç mudur? Katillerinin açıklamasını talep etmek nasıl bir suç unsurudur? Rabia Naz için adalet talebi hangi gerekçelerle terör ile ilişkilendirilmiştir.” denildi.

Benzer Yazılar